Artykuł sponsorowany Przygotowywanie umów cywilnoprawnych w Kancelarii Anny Obary

Przygotowywanie umów cywilnoprawnych w Kancelarii Anny Obary

Umowy cywilnoprawne to powszechna forma zapisu praw i obowiązków poszczególnych stron. Ich sporządzenie z pozoru wydaje się proste. Jednak warto je powierzyć specjalistom, by nie pominąć żadnego ważnego szczegółu. Jak powinna wyglądać umowa cywilnoprawna?  – doradzi Kancelaria Anny Obary zlokalizowana niedaleko centrum Warszawy. Księgowa przygotuje projekty pism oraz doradzi, na co zwrócić uwagę przy ich podpisywaniu.

Jakie są rodzaje umów cywilnoprawnych?

W Polsce mamy następujące rodzaje umów cywilnoprawnych:

  • umowa zlecenia – w jej ramach zleceniobiorca zobowiązuje się na wykonanie określonych czynności na rzecz zleceniodawcy, co ważne osoba wykonująca zlecenie  nie ponosi odpowiedzialności za efekt wykonanych prac, tylko za wyświadczenie usługi i rzetelne jej wykonanie,
  • umowa o dzieło – osoba przyjmująca zlecenie zobowiązuje się do wykonania dzieła, za którego efekt ponosi pełną odpowiedzialność, a zlecający do zapłaty wynagrodzenia, co ważne, wykonawca ma dowolność w kwestii realizacji czynności zawartych w umowie, może je przygotować w dowolnym miejscu i czasie i nie musi wykonywać ich osobiście, chyba że zapisy w umowie będą stanowiły inaczej,
  • umowa agencyjna – agent pośredniczy przy zawieraniu umów z klientami na rzecz dającego zlecenie przedsiębiorcy, albo do zawierania ich w jego imieniu, za swoje usługi dostaje wynagrodzenie.

Przygotowywaniem projektów umów cywilnoprawnych, ale także umów o pracę, zaświadczeń o wynagrodzeniu i zatrudnieniu oraz wieloma innymi usługami związanymi z obsługą kadrowo-płacową zajmuje się Kancelaria Anny Obary. Nad prawidłowym przebiegiem prac dodatkowo czuwa Biegły Rewident.

Dlaczego wyżej wymieniona kancelaria jest godna polecenia?

Indywidualne podejście do klienta, miła, rzetelna i kompleksowa obsługa to główne zalety Kancelarii Biegłego Rewidenta Anny Obary. Bo warto dodać, że projekty umów to tylko niewielka część jej oferty. Kancelaria prowadzi także działalność gospodarczą w zakresie usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych i świadczenia usług doradztwa podatkowego i księgowego. Ma również uprawnienia do wykonywania audytu sprawozdań finansowych.

Co powinna zawierać umowa cywilnoprawna?

Umowa cywilnoprawna powinna zawierać następujące informacje:

  • datę zawarcia umowy,
  • dane osobowe stron zawierających umowę,
  • czas trwania umowy, a w przypadku umowy o dzieło czas na jego wykonanie,
  • przedmiot umowy,
  • wysokość wynagrodzenia.
Dodatkowo każda z umów cywilnoprawnych może zawierać różne inne zapisy, w zależności od potrzeb i oczekiwań zleceniodawców.

Opracowanie:

Kancelaria Biegłego Rewidenta Anna Obara Sp. z o.o.

Warszawa , Bukowińska 22 lok. 53

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas