Materiał Partnera Platforma konsumencka a zarabianie. Czy to możliwe?

Platforma konsumencka a zarabianie. Czy to możliwe?

Jako internauci dokonujący zakupów nie rozumiemy możliwości zysku, jakie daje cyberprzestrzeń. Teraz rozwój technologii i oprogramowania pozwala na zbudowanie prawdziwego „kompleksu internetowego”, który łączy w sobie funkcje sklepów internetowych i tablic ogłoszeniowych, a korzystając z usług danej platformy zakupowej można zarabiać. Zobaczmy, jak działa współczesny rynek internetowych platform konsumenckich opartych na platformach zakupowych. Jakie są korzyści z dołączenia do tego wyjątkowego świata zakupów?

Czym jest platforma zakupowa i jakie są jej rodzaje?

Platforma zakupowa jest narzędziem elektronicznym, występująca najczęściej w postaci aplikacji i portali internetowych, której głównym zadaniem jest wspomaganie procesu wykorzystywania sieci Internet do kupna i sprzedaży towarów oraz usług.

Platforma zakupowa podzielona jest według określonego trybu pracy na:

  • sklepy internetowe, które korzystają z bezpośredniej dostawy w sklepach - najpopularniejszej platformie zakupowej, która pośredniczy między kupującymi a sprzedającymi i realizuje zamówienia bezpośrednio do kupującego,
  • e-centrum handlowe - specyficzny rodzaj sklepu internetowego będący zarówno dużą galerią handlową, jak i skupiskiem wielu sklepów internetowych, a czasem może też zapłacić za dostawę,
  • e-procurement - oprogramowanie w postaci katalogu elektronicznego, które dostarcza produkty i usługi wyłącznie od dostawców współpracujących z właścicielem katalogu,
  • e-auction – serwis aukcji elektronicznych. W tym przypadku to kupujący składa ofertę kupna, a oferta dostawcy wskazuje, który z nich dostarczy zamówione przez kupującego towary lub usługi na najkorzystniejszych warunkach handlowych.

Przykładem nowoczesnej platformy konsumenckiej, powstałej z połączenia wszystkich zalet wymienionych typów platform zakupowych, jest platforma handlowo-usługowo-marketingowa MULTIBAZAR.

Kupujesz? Zarabiaj!

Platforma handlowa nowej generacji umożliwia sprzedawcom z różnych środowisk nawiązywanie połączeń w jednym miejscu, aby mogli kupować produkty i usługi ze wszystkich dziedzin. Fakt, że pełnią one rolę bazaru oznacza, że ​​jako kupujący stajemy się aktywnymi klientami i możemy określić ostateczną cenę produktu (podobnie jak tradycyjna aukcja internetowa).

Różnica między tego typu bazarem internetowym a innymi platformami aukcyjnymi polega na tym, że wystawcy mogą dostarczać różnorodne towary za darmo (z wyjątkiem towarów zabronionych przez prawo) i mogą zyskać rejestrując się na danej platformie konsumenckiej. Na lojalnej, przerażającej platformie konsumenckiej rozliczasz konta, które wykluczają sprzedaż, a nie z powodu wyświetlanych produktów, jak w innych miejscach w sieci.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas