Materiał Partnera Ochrona przeciwpożarowa w przedsiębiorstwach

Ochrona przeciwpożarowa w przedsiębiorstwach

Według restrykcyjnych norm prawnych, każdy budynek publiczny, mieszkalny, a w szczególności ten przeznaczenia handlowego, komercyjnego, czy też przemysłowego, musi mieć wdrożoną odpowiednią ochronę przeciwpożarową. Nie tylko ma ona zapewnić bezpieczeństwo użytkowników obiektów w razie wystąpienia pożaru, ale także ma zagwarantować zabezpieczenie drogiego sprzętu przedsiębiorstw, ich wyposażenia, czy dokumentacji!

Projekt ochrony przeciwpożarowej

Projekty ochrony przeciwpożarowej, są zawsze dostosowywane do danego obiektu, jego przeznaczenia, a także do poziomu ryzyka pożarowego. Samo opracowanie wykonywane jest po wnikliwej wizji lokalnej specjalistów, którzy na podstawie kilkudziesięciu parametrów, także architektonicznych, przygotują szereg innowacyjnych wdrożeń. Warto wiedzieć zaś, że projekty ochrony przeciwpożarowej, są dzisiaj wieloetapowe i pozwalają nie tylko zabezpieczyć budynek, ale także zapewnić sprawny sposób ewakuacji użytkowników. Zawsze zatem przy chęci wdrożenia ochrony przeciwpożarowej, należy współpracować z takimi podmiotami, jak P.P.H.U.  KAROCEA z miejscowości Konary, która jest w stanie pomóc nawet we wdrożeniach energooszczędnych i w pełni bezpiecznych paneli fotowoltaicznych. Warto wiedzieć bowiem, że wiele pożarów domów, czy biurowców, wynika właśnie z nieprofesjonalne montażu, czy dobrania różnych instalacji, w tym baterii słonecznych oraz systemów odgromowych!

Infrastruktura przeciwpożarowa

Ważną częścią projektów przeciwpożarowych, jest zagwarantowanie w budynkach odpowiedniej infrastruktury, w postaci bezpiecznych sieci energetycznych, czy też osprzętu ppoż. Dzisiaj z profesjonalnymi firmami wdrożeniowymi, warto zatem podejmować współpracę już na etapie wznoszenia obiektu, lub podczas jego modernizacji. Firmy ochrony przeciwpożarowych, dokonają odpowiedniego oznakowania drzwi, schodów i szlaków ewakuacyjnych, zagwarantują nowoczesne gaśnice i systemy gaśnicze, a także czujniki dymu, czy innego rodzaju alarmy. Ważne jest przy tym również to, że po zakończonych działaniach, specjaliści o odpowiednich uprawnieniach, będą przeprowadzali działania konserwacyjne, czy serwisowe osprzętu.

Szkolenia BPH

Ważnym elementem projektu ochrony przeciwpożarowej, jest przeszkolenie pracowników, a także zarządców budynków. Odpowiednie metodologie BHP, pomogą bowiem wdrażać strategie eliminacji zagrożeń, a także minimalizować straty, w przypadku ich wystąpienia. Warto przy tym wiedzieć, że dla wielu obiektów, instytucji itd. szkolenia z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, a także ochrony przeciwpożarowej, są obligatoryjne – wymagane są również kursy utrwalające, doszkalające i „aktualizacyjne”. 

Podziel się