Artykuł sponsorowany Obsługa celna transportu

Obsługa celna transportu

Każdy towar wywożony lub przywożony do naszego kraju musi przejść odpowiednią kontrolę i uzyskać odprawę celną. Niektóre firmy transportowe, zajmujące się transportem międzynarodowym towarów świadczą również usługi obsługi celnej, dzięki czemu klient nie musi martwić się załatwianiem dodatkowych formalności i przedłużeniem czasu przewozu towarów. Zobacz, na czym polega obsługa celna transportu.

Czym zajmuje się agencja celna?

Agencja celna pełni funkcję pośrednika między przedsiębiorcą a Urzędem Celnym. Głównym profilem działalności agencji jest niesienie klientom pomocy przy wszystkich formalnościach celnych. W zakres takich działań wchodzić może zarówno przygotowanie formalne odpraw celnych, jak i magazynowanie i przeładunek towarów. Firmy takie jak Maximus, oferujące kompleksową obsługę celną oraz transport międzynarodowy towarów zajmują się również przeładunkiem, logistyką i spedycją. Warto jednak pamiętać, że agencja celna jedynie reprezentuje importera i to po jego stronie wciąż spoczywa odpowiedzialność za towar.

Obsługa celna firm transportowych

Firmy transportowe oferujące także obsługę celną świadczą szeroki zakres usług, składających się na kompleksową pomoc klientom. Do najważniejszych zaliczyć możemy:

  • przygotowywanie wszelkich dokumentów niezbędnych do odprawy importowej lub eksportowej;
  • przygotowywanie deklaracji podatków akcyzowych;
  • obliczanie wysokości opłat;
  • dokonywanie zgłoszeń celnych.

Korzystanie z usług takich firm pozwala klientom na oszczędność czasu i załatwienie wielu formalności w jednym miejscu. Dzięki temu klient może być spokojny, że towar szybko i bez przeszkód dotrze do wskazanego miejsca docelowego.

Zalety korzystania z kompleksowego transportu międzynarodowego

O ile osoby, które z transportu międzynarodowego korzystają rzadko, mogą nie odczuwać dużej równicy między korzystaniem z usług firmy transportowej a agencji celnej świadczącej szeroki zakres usług, w tym transportu towarów w kraju i poza granicami, tak przedsiębiorcy, których branża wymaga importu lub eksportu towarów, doskonale znają plusy kompleksowej usługi.

Przede wszystkim firmy takie zajmują się zarówno obrotem towarów z krajów Unii Europejskiej, jak i poza nią. O ile w przypadku handlu z unijnymi państwami zazwyczaj wystarczy wypełnienie deklaracji Intrastat, to w przypadku innych ilość wymaganych dokumentów i pozwoleń rośnie. Dzięki pomocy specjalistów można znacznie skrócić ten proces, a często również zaoszczędzić sporą kwotę - profesjonalne doradztwo pozwoli klientowi uniknąć niepotrzebnych opłat i pomyłek. Korzystanie z usług agencji celnej wiążę się również z przyśpieszeniem formalności, ponieważ instytucje takie często mogą skorzystać z przyśpieszonych bądź uproszczonych procedur odprawy celnej.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas