Materiał Partnera Nowoczesny system call center. Jakie jest do niego oprogramowanie?

Nowoczesny system call center. Jakie jest do niego oprogramowanie?

System call center stworzony zgodnie z nowoczesnymi technologiami sprawdza się dla wszystkich firm, które kontaktują się z klientami za pośrednictwem telefonów. Takie nowoczesne oprogramowanie zdecydowanie ułatwia pracę i spełnia oczekiwania nie tylko pracowników, lecz także klientów. Sprawne zarządzanie obsługą klienta pozwala na zwiększenie efektywności codziennych działań. Jakie funkcje powinien posiadać nowoczesny system call center?

Oprogramowanie call center – do czego służy?

Głównym zadaniem oprogramowania call center jest regularne zarządzanie połączeniami telefonicznymi oraz innymi formami kontaktu klientów z firmą. Dodatkowe funkcje oprogramowania wspierają managerów call center w analizie pracy zespołu. Dedykowane raporty skutecznie podpowiadają, co należy usprawnić, aby działanie infolinii były efektywniejsze. Zastosowanie oprogramowania call center pozwala na szybsze wstawianie konkretnych wartości liczbowych. Dzięki temu możliwy staje się dostęp do konkretnych informacji znajdujących się w przydatnych raportach. Możliwość analizowania efektywności pracy znacząco przyczynia się do podejmowania konkretnych decyzji biznesowych dających miarodajne wartości.

Warto zaznaczyć, że oprogramowanie call center to nie tylko obsługa klienta na infolinii, to także działalność w mediach społecznościowych. Skuteczne określenie grupy docelowej wzmacnia kontakt z firmą.

Korzyści ze wdrożenia oprogramowania

  • Monitorowanie poziomu obsługi klienta – call center zapewnia ciągłą możliwość kontrolowania poziomu obsługi klienta. Uważa się, że zastosowanie już podstawowej wersji systemu przekłada się na zwiększenie liczby wykonywanych połączeń o około 40%. Efektywna i szybka obsługa klienta to już rynkowy standard. Dodatkowym ułatwieniem jest kolejkowanie rozmów, które widoczne są na wallboardzie.
  • Zmniejszenie kosztów – posiadanie własnego call center miesięcznie generuje mniejsze koszty. To rozwiązanie, które umożliwia lepsze planowanie czasu pracy agentów. Warto zaznaczyć, że wzrasta także wydajność telemarketerów, którzy wykonują więcej połączeń.
  • Dodatkowe wsparcie – wiedza na temat oprogramowania call center jest zdecydowanie większa. Zdaniem ekspertów z firmy Polish European Media pracownicy mają dodatkowe informacje na temat produktów czy usług, które oferowane są przez firmę. Co więcej, mają możliwość sprawdzenia dokładnej historii kontaktu z danym klientem.
  • Raportowanie – moduł analizowania i raportowania dostarcza szczegółowe informacje, które można uzyskać ze specjalnych dedykowanych raportów.

Opracowanie:

Polish European Media Sp Zoo

Poznań , Szelągowska 41 lok. 2

Podziel się