Artykuł sponsorowany Najskuteczniejsze formy reklamy zewnętrznej

Najskuteczniejsze formy reklamy zewnętrznej

Reklama zewnętrzna to najskuteczniejsza forma dotarcia do klienta. Możemy ją spotkać na każdym kroku w przestrzeni miejskiej. Przybiera ona formę bilbordów, plakatów, ulotek, telebimów, afiszy oraz sklepowych witryn. Jej efektywność wiąże się z faktem, że przechodnie patrzą na nią przemieszczając się po zatłoczonych ulicach. Przyjrzyjmy się bliżej najskuteczniejszych formom reklamy zewnętrznej.

Reklama zewnętrzna, inaczej out-door, ma za zadanie równoczesne przekazanie informacji o danym produkcie, a zarazem zwrócenie na niego uwagi potencjalnych klientów. Obecna jest przede wszystkim w miejskim ruchu, dlatego też jej projektanci zwracają uwagę przede wszystkim na jej kształt graficzny. Tekst natomiast zazwyczaj stanowi krótkie i celne hasło reklamowe.

Bilbordy

Bilbordy, oferowane między innymi przez firmę ANDROS, ze względu na swoje rozmiary są najbardziej rzucającą się w oczy formą reklamy zewnętrznej. Ważna będzie oryginalna grafika, której towarzyszyć będzie chwytliwe hasło reklamowe. Warto ustawić je jak najbliżej reklamowanego miejsca i umieścić na nich konkretną ofertę: propozycję usługi, jej cenę oraz kontakt do firmy. W ten sposób klient, zainteresowany reklamowanym towarem, będzie mógł od razu się z nami skontaktować.

We wspomnianej wyżej firmie zaopatrzymy się również w tabliczki informacyjne, ulotki, naklejki oraz elementy oznakowań pionowych oraz poziomych. Warto skorzystać z jej usług, gdyż oferowane przez nią produkty to wyroby wysokiej jakości, produkowane z najlepszych materiałów.

Witryny

Warto zdać sobie sprawę, że odpowiednie zagospodarowanie witryny naszego sklepu to również bardzo skuteczna forma reklamy zewnętrznej. Powinny znaleźć się na nich grafika i logo firmy, idące w parze z a także konkretne informacje, jak na przykład spis usług z cenami.

Skuteczne formy reklamy zewnętrznej to także banery i tablice reklamowe oraz wszelkie drukowane materiały reklamowe, takie jak ulotki, plakaty, katalogi, foldery czy afisze.

Telebimy

Kolejną skuteczną formy reklamy zewnętrznej są telebimy. Ich sekret tkwi w fakcie, iż są one rodzajem ruchomej reklamy zewnętrznej. Są to ekrany wizyjne, na których pojawia się reklama. Przede wszystkim prezentują jasny, wyraźny i czytelny obraz nawet w bardzo dużym nasłonecznieniu. W ten sposób docierają do dużej ilości odbiorców, przyciągając wzrok ruchomymi obrazkami. Montowane są przede wszystkim w punktach o dużym natężeniu ruchu: skrzyżowaniach, placach, rozjazdach; wszędzie tam, gdzie przyciągają wzrok i ściągają uwagę.   

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter