Artykuł sponsorowany Laminarki w działalności biurowej

Laminarki w działalności biurowej

Laminator to narzędzie biurowe służące do laminowania materiałów drukowanych bądź kart plastikowych. Rozwiązanie to pozwala zabezpieczyć dokument przed zniszczeniem, wilgocią, a w wielu sytuacjach również przed fałszowaniem. W biurze wykorzystywany jest do laminowania legitymacji, identyfikatorów, kart dostępu czy ważnych treści informacyjnych. Jak działa i co warto o nim wiedzieć?

Jak działa laminator?

Urządzenie do laminowania powala pokryć materiał cienką folią. W zależności od wybranego modelu urządzenia proces może być wykonywany na zimno bądź na gorąco. Laminatory należą do grupy maszyn stale udoskonalanych, dzięki czemu ich działanie jest wręcz bezproblemowe, płynne i zajmuje minimalną ilość wymaganego czasu. Głównie są wykorzystywane do pokrywania druku, aczkolwiek ich zaawansowane wersje sprawdzą się również w przypadku materiałów plastikowych. Co ważne, wybierając odpowiedni model, należy pamiętać o jego dopasowaniu pod względem formatu. Standardowe są już te oklejające dokumenty formatu A4, aczkolwiek coraz większa część przedsiębiorców decyduje się na zakup ich większej wersji.

Jakie laminatory wyróżniamy?

W ofercie wielu firm, w tym ZiZaKo, można znaleźć bogaty wybór urządzeń różniących się między sobą stosowaną technologią do zabezpieczenia materiału. Wyróżnić możemy głównie laminatory stałe, które sprawdzają się podczas użytku na zimno, jak i na gorąco. W przypadku modeli na zimno, klej aktywowany jest techniką dociskową, natomiast wersja na gorąco wymaga zastosowania metody przemysłowej i dysponowania bardziej zaawansowanym sprzętem. Dostępne są również laminatory płynne, które sprawdzają się podczas zabezpieczania materiałów o dużej powierzchni, np. takich jak plandeka czy baner. To właśnie wielkość laminowanych dokumentów odgrywa ważną rolę podczas wyboru odpowiedniego urządzenia. Kolejnym kryterium pozwalającym rozróżnić urządzenia jest obsługa. W tym aspekcie możemy wyróżnić laminatory ręczne, wymagające dużego udziału człowieka w procesie laminacji, bądź automatyczne, w których rola osoby obsługującej polega jedynie na przygotowaniu folii z materiałem i wciśnieciu przycisku startowego. Decydując się na zakup, warto również zwrócić uwagę na planowaną częstotliwość użytkowania i stosowaną prędkość działania. Nowsze laminatory pozwalają skrócić maksymalnie proces zabezpieczania wydruków, ale też umożliwiają wykonywanie prac na różnego rodzaju powierzchniach, o różnym formacie. Konieczne jest więc dobranie urządzenia do branży, gdyż tylko tak właściwie spełni swoje zadanie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas