Artykuł sponsorowany Księgowa – najważniejsze stanowisko w firmie.

Księgowa – najważniejsze stanowisko w firmie.

Księgowa jest najważniejszym pracownikiem w każdej firmie. Nic dziwnego, w końcu ciąży na niej ogromna odpowiedzialność. Zajmuje się finansami przedsiębiorstwa i dokumentami. ZUS, VAT, CIT, PIT, podatki, księgi handlowe i rachunkowe, pozostają na głowie księgowej. W dużych firmach, które są na pełnj księgowości, w dziale rachunkowości pracuje kilka osób.

Księgowa w biurze rachunkowym.

Biuro rachunkowe można powiedzieć, jest działem księgowości, bo zatrudnia ludzi, którzy wykonują tę samą pracę co księgowa w przedsiębiorstwie, z tą różnicą, że pracują dla kilku firm. Zajmują się ZUS, VAT, CIT, PIT, księgami handlowymi i rachunkowymi oraz prowadzą kadry i płace. Dzięki tak szerokiej ofercie możemy zlecić rozliczenie spółki, jak i innej działalności gospodarczej. To bardzo wygodna i oszczędna forma, ponieważ nie tworzymy etatów w firmie, a mamy wykonaną tę samą pracę. Odchodzą umowy o pracę i koszty wynagrodzenia, gdyż rozliczamy się na podstawie faktur. Naszym zadaniem jest dostarczanie bieżącej dokumentacji firmy.

Biuro rachunkowe – księgowość, kadry i płace.

Biuro rachunkowe oprócz rachunkowości zajmuje się rozliczaniem pracowników w firmach. Jak wiemy, w każdym przedsiębiorstwie jest przynajmniej jedna osoba, która ma pod sobą kadry i płace. W małych firmach niekiedy sprawami pracowników zajmuje się księgowa. Jeśli współpracujemy z biurem rachunkowym, możemy zlecić również rozliczanie pracowników. W ten sposób jak to mówią, mamy problem z głowy. Podjeżdżamy do biura i zostawiamy dokumenty, a poza tym nic więcej nas nie interesuje. Oczywiście nie jest tak, że raz czy dwa razy w miesiącu się pojawiamy w biurze księgowym, ale musimy na bieżąco dostarczać dokumenty. Nie może być żadnych zaległości. Jeśli o czymś zapomnimy, pracownik firmy skontaktuje się z nami, jak to jest w przypadku Biura Rachunkowego Abakus w Głoskowie.

Biuro rachunkowe godne zaufania.

Rynek pęka w szwach od ilości biur rachunkowych, jest więc duża konkurencja. To ma swój plus, bo możemy wybrać odpowiednią firmę. Biuro księgowe musi mieć nieskazitelną opinię. Istotna jest szeroka oferta usług księgowych, ale nie tylko. Musimy sprawdzić kompetencje, certyfikaty, wiedzę i doświadczenie pracowników, którym oddajemy w ręce sprawy finansowe przedsiębiorstwa. Biuro rachunkowe powinno mieć wykupione ubezpieczenie, na wypadek popełnionych błędów. W ten sposób nie my odpowiadamy za błędy w dokumentach, które mogą się zdarzyć, ale biuro księgowe. Wówczas nie obawiamy się żadnej kontroli.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas