Materiał Partnera Kryteria wyboru mebli biurowych

Kryteria wyboru mebli biurowych

Meble biurowe to podstawowy element wyposażenia w każdej firmie. Odpowiednio dobrane meble zapewniają nie tylko funkcjonalność, ale również stanowią doskonałą wizytówkę danej firmy. Oczywiście pod warunkiem, że będą dopasowane do specyfiki pracy w przedsiębiorstwie. Zastanowimy się dzisiaj jakie cechy powinny posiadać idealne meble do biura. Mając tę wiedzę łatwiej będzie dokonać ostatecznego wyboru.

Co oznacza ergonomia mebli?

Bardzo ważnym czynnikiem, który decyduje o jakości i przydatności mebli biurowych, jest ich ergonomia. Ergonomia polega na wyborze mebli, które posiadają odpowiednie rozmiary i są dopasowane do specyfiki pracy w danym biurze. Kluczowe znaczenie mają tu potrzeby poszczególnych pracowników. Ergonomiczne meble znacznie poprawiają komfort pracy. Pomagają w zapobieganiu bólom mięśni i stawów oraz rozwojowi zmian zwyrodnieniowych w obrębie kręgosłupa. Nie da się ukryć, że wygodne meble biurowe wpływają również na samopoczucie i psychikę pracowników. A to w prosty sposób przekłada się na jakość oraz efektywność pracy.

Co decyduje o wytrzymałości mebli biurowych?

Faktem jest, że meble biurowe są dosyć mocno eksploatowane. Praca przez kilkanaście godzin dziennie ma ogromny wpływ na zużycie poszczególnych elementów wyposażenia. Aby uniknąć zbyt częstej wymiany na nowe warto od razu zadbać o meble gwarantujące wysoką wytrzymałość. A jakie czynniki wpływają na wytrzymałość? Przede wszystkim surowiec czyli płyty meblowe, z których wykonane są poszczególne sprzęty. Równie ważne jest także połączenie płyt meblowych w jedną całość. Biurka czy szafki, w związku z dosyć intensywnym użytkowaniem, muszą być mocno i stabilnie skręcone. Dobre gatunkowo drewno lub wysokiej jakości płyty meblowe, w połączeniu z solidnymi okuciami, dadzą efekt w postaci wytrzymałych mebli biurowych.

Na czym polega funkcjonalność mebli do biura?

Meble biurowe powinny być przede wszystkim funkcjonalne. To właśnie od ich zestawienia i możliwości zależy nie tylko komfort, ale także efektywność pracy. Znaczenie ma tak naprawdę każdy szczegół. Istotna jest powierzchnia robocza blatu, wysokość biurka, ilość szuflad w kontenerkach, a nawet waga poszczególnych elementów. Ten ostatni czynnik ma ogromne znaczenie w momencie przemeblowania w biurze. Planując rozmieszczenie poszczególnych elementów wyposażenia należy również zadbać o wystarczającą ilość wolnego miejsca oraz tzw. ciągi komunikacyjne, które będą ułatwiały pracownikom przemieszczanie się w obrębie biura.

Dlaczego estetyka mebli biurowych ma duże znaczenie?

Oprócz cech praktycznych i funkcjonalnych warto wziąć pod uwagę również walory estetyczne, jakie oferują meble biurowe. Ma to duże znaczenie z dwóch powodów. Z perspektywy pracownika wykonywanie swoich obowiązku w miejscu, które jest nie tylko wygodne, ale także efektowne wizualnie, pozytywnie wpływa na jego nastawienie. A to z kolei przekłada się na jakość i efektywność pracy. Efektowne wizualnie biuro to także wizytówka firmy. Gustowne i estetyczne wyposażenie, tworzące spójną całość, sprawia, że potencjalni Klienci zaczynają pozytywnie odbierać daną firmę. A to już pierwszy krok do sprzedaży produktu czy usługi lub nawiązania współpracy. Wybierając meble biurowe trzeba wziąć pod uwagę szereg różnych czynników. Warto w tej kwestii skorzystać z pomocy profesjonalistów. Firma Meblan z Białej Podlaskiej posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie przygotowania i wykonania projektów w zakresie wyposażenia powierzchni biurowych. Specjaliści z firmy Meblan będą w stanie podpowiedzieć optymalne rozwiązania, idealnie dopasowane do potrzeb konkretnej firmy.

Opracowanie:

Meblan Sławomir Wielkopolan

Biała Podlaska , Krucza 20

Podziel się