Artykuł sponsorowany Jakie standardy powinny spełniać szafy BHP w zakładach pracy?

Jakie standardy powinny spełniać szafy BHP w zakładach pracy?

Są w większości zakładów pracy, szkołach, na basenach i siłowniach. To właśnie dzięki nim można swobodnie się przebierać i przechowywać ubrania oraz wszystkie niezbędne elementy wyposażenia. Mowa o szafkach BHP, czyli o solidnych, wytrzymałych i pojemnych skrytkach. Nie każdy jest świadomy, że muszą one spełniać konkretne normy i wymogi, aby użytkownicy mogli z nich bezpiecznie korzystać. Co warto wiedzieć na ten temat?

Szafy BHP – jakie powinny być?

Wielu pracowników musi na co dzień przebierać się w odzież roboczą, dlatego dobrych szaf BHP jednodrzwiowych lub dwudrzwiowych nie może zabraknąć w zakładach pracy. Obszar dla tych skrytek należy odpowiednio wydzielić zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Na jedną osobę powinno przypadać przynajmniej 0,3m2 wolnej powierzchni podłogi. Dopiero po spełnieniu tych podstawowych zasad, można rozejrzeć się za dobrej jakości szafkami, które spełniają określone standardy.

Wymogi dotyczące dobrych szaf BHP reguluje norma PN-75M-78711. Ten element wyposażenia musi mieć właściwe wymiary, minimum 1800 milimetrów wysokości, 400 milimetrów szerokości oraz 480 milimetrów głębokości. Ponadto w szafie nie może zabraknąć przymocowanych wieszadeł, półek, przegrody dzielącej przestrzeń na dwie połowy oraz drążka poprzecznego.

Solidna szafa BHP ma otwory wentylacyjne, które skutecznie odprowadzają wilgoć na przykład z mokrych ubrań. Dzięki temu odzież zdecydowanie szybciej schnie, co wyklucza powstawanie brzydkich zapachów. Szafka może też być wyposażona w nóżki, które ułatwiają jej sprzątanie i przenoszenie w dowolne miejsce.

Skrytki tego typu są zazwyczaj wykonane z wysokogatunkowej stali, która dodatkowo zabezpieczona malowaniem proszkowym lub ocynkowaniem jest odporna na rdzę. Wytrzymała i niewrażliwa na zmienne temperatury, uderzenia oraz wilgoć posłuży w danym zakładzie pracy przez długie lata!

Gdzie kupić dobre szafy BHP?

Szafy BHP warto zamówić w sprawdzonym sklepie, oferującym je w przeróżnych wymiarach. Takie w ofercie ma firma Taurus, której skrytki spełniają wszystkie wymagane normy i wytyczne. Ponadto z całym asortymentem można zapoznać się online na stronie internetowej.

Praktyczne szafy BHP są dostępne w bardzo korzystnych cenach. Warto zamówić modele z wygodnym zamykaniem na kluczyk, gdyż będzie to najlepsze zabezpieczenie przed włamaniami. To niedroga inwestycja, dzięki której zadbasz o komfort i bezpieczeństwo swoich pracowników.

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas