Artykuł sponsorowany Jakie oznakowanie powinno być obecne w halach magazynowych?

Jakie oznakowanie powinno być obecne w halach magazynowych?

Bezpieczna organizacja ruchu jest niezbędna nie tylko na drogach, ale także w różnego rodzaju obiektach zamkniętych. Nie inaczej powinno być z oznakowaniem hal magazynowych, które musi być wyznaczone zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy. Na odpowiednie oznakowanie składają się zarówno informacje ostrzegawcze umieszczone na ścianach, jak także na nawierzchni. Co jest szczególnie ważne?

Opinia eksperta

Odpowiednie oznakowanie hal magazynowych jest niezwykle istotne zarówno z punktu widzenia pracodawcy, jak i jego pracowników. To właśnie od takich elementów zależy bezpieczeństwo wykonywanej pracy. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem, zdajemy sobie sprawę, że wykonanie tego rodzaju oznakowania jest dużym wyzwaniem, dlatego też oferujemy naszym klientom usługi na najwyższym poziomie. Prace przeprowadzamy każdego dnia (w najmniej uciążliwym czasie dla pracowników). W realizowanym przez nas projekcie, bierzemy pod uwagę przede wszystkim stworzenie odpowiednio zorganizowanej przestrzeni do pracy. Uwzględniamy zarówno zasady bezpieczeństwa i higieny pracy, jak także procesy produkcyjne realizowane w danym przedsiębiorstwie oraz indywidualne oczekiwania przekonuje specjalista z firmy Malowanie Pasów.

Odpowiednie oznakowanie

Dzięki odpowiedniemu oznakowaniu przestrzeni w halach magazynowych, można uniknąć występowania wypadków, a co najważniejsze – podnieść efektywność dotychczasowo wykonywanych prac. Pozwala to na równoczesne zachowanie płynności ruchu pojazdów, maszyn i zapewnienie odpowiedniego ciągu komunikacyjnego. Oznakowaniu podlegają najczęściej: drogi transportowe używane przez wózki widłowe; strefy przeznaczone dla pieszych; przestrzenie z ograniczonym lub wyłączonym ruchem (np. przeciwpożarowe, wyjścia ewakuacyjne); słupy i regały; znaki i napisy BHP. Wymienione powyżej strefy są wyszczególnione zarówno kompleksowymi oznaczeniami pionowymi, jak także poziomymi. Najlepiej, gdy występują one jednocześnie, bo wtedy są najbardziej czytelne dla osób korzystających z przestrzeni magazynu.

Zgodność z przepisami

Pracodawca zobowiązany jest do przestrzegania zasad i norm określających bezpieczeństwo i higienę pracy. Jest to szczególnie ważne w halach magazynowych, przeznaczonych zarówno do składowania towaru czy ich dystrybucji. Przepisy definiują jedynie ogólne wytyczne dot. projektowania oznakowania, w tym barwy i szerokość. Oznakowanie obecne w halach magazynowych musi być trwałe, estetyczne i wykonane z materiałów wysokiej jakości. Nieprzestrzeganie przepisów naraża pracowników na zagrożenia, a pracodawcę na kary finansowe.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas