Artykuł sponsorowany Jak wygląda odprawa w procedurze uproszczonej w agencji celnej

Jak wygląda odprawa w procedurze uproszczonej w agencji celnej

Odprawa celna to niezbędny etap w imporcie i eksporcie towarów. Jej celem jest ustalenie, czy dany produkt może zostać zgodnie z przepisami wprowadzony na rynek danego kraju. Aby cała procedura celna przebiegała pomyślnie i bez zakłóceń, przyda się pomoc wykwalifikowanej agencji celnej.

Odprawa celna w procedurze uproszczonej 

Odprawa celna zawsze wiąże się z dopełnieniem wielu czynności administracyjnych i formalnych. Te z kolei zajmują sporo czasu. System uproszczonej odprawy pozwala maksymalnie skrócić okres finalizacji formalności. Korzystając z takiej właśnie procedury, firmy zlecające spedycję towarów ponoszą mniejsze koszty finansowe oraz oszczędzają mnóstwo czasu na każdej odprawie, również dlatego, że wszelkie czynności formalne związane z odprawą można załatwić w jednym miejscu.

Odprawa uproszczona w agencji krok po kroku 

Zakres czynności podejmowanych w czasie odprawy różni się w zależności od tego, czy towar jest eksportowany czy importowany. W przypadku importu towarów cała procedura rozpoczyna się od odbioru dokumentów przewozowych i ich weryfikacji, a następnie przygotowania dokumentu SAD i obliczenie należności celno-podatkowych. Następnie wysyłane jest powiadomienie do urzędu celnego. Urzędnik Celny weryfikuje  powiadomienie i jeżeli jest wszystko zgodne , towar jest zwalniany na rozładunek. W przypadku eksportu towarów odprawa wygląda następująco: po załadowaniu towarów i przygotowaniu dokumentów wysyłkowych, zadaniem agencji jest  przygotowanie dokumentów celnych i wysłanie ich do Urzędu Celnego oraz nałożenie zamknięć celnych. Do sprawnego przeprowadzenia całego procesu niezbędna jest dobra współpraca między agencją celną oraz firmą spedycyjną. Korzystając z usług firm takich jak

Maximus, które zajmują się zarówno spedycją i formalnościami związanymi z odprawą celną możemy zaoszczędzić jeszcze więcej czasu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas