Artykuł sponsorowany Jak działa agencja celna?

Jak działa agencja celna?

Agencja celna to firma, która zdecydowanie ułatwia prace importerom oraz eksporterom. I choć bardzo często nazwy te są mylone – agencja celna nie jest tym samym, co Urząd Celny. Jakie są różnice i czym dokładnie zajmuje się agencja celna? Jeśli planujesz import lub eksport towarów, wiedza ta będzie dla Ciebie niezbędna! Przeczytaj i skorzystaj z usług zaufanej agencji celnej.

Agencja celna a Urząd Celny

Zbieżność nazw sprawia, że agencja celna jest często mylona z Urzędem Celnym. Jest to poważna pomyłka! Agencja celna to pośrednik pomiędzy przedsiębiorstwem a Urzędem Celnym. W agencji celnej nie znajdziesz również celników – funkcjonariusze pracują wyłącznie w Urzędzie Celnym. Działalność agencji celnej ma na celu odciążenie przedsiębiorców i zaoszczędzenie ich cennego czasu. Przygotowanie kompleksowej dokumentacji oraz wszystkie inne czynności celne pochłaniają masę czasu, który dla współczesnych firm jest na wagę złota. Dzięki profesjonalnym usługom można mieć pewność, że wszystko zostanie przygotowane we właściwy sposób i w jak najkrótszym czasie.

Czym się zajmuje?

Agencje celne stale się rozwijają i mogą zaproponować swoim klientom coraz to nowsze usługi, dostosowane do potrzeb zarówno małych, jak i dużych przedsiębiorstw. Wśród najpopularniejszych można wymienić przede wszystkim:

  • przygotowanie wszystkich dokumentów niezbędnych przy odprawie importowej oraz eksportowej,
  • przygotowanie deklaracji podatków akcyzowych,
  • obliczanie opłat należności wywozowych oraz przywozowych,
  • dokonywanie zgłoszeń celnych.

Działalność agencji może być rozszerzona również o dodatkowe usługi np. magazynowaniem, przeładunkiem, spedycja oraz logistyką. Niekiedy nawet transportem międzynarodowym – wyręczając klienta z większości obowiązków związanych z importem lub eksportem towarów. Wszystko zależy od indywidualnej oferty każdej agencji.

Jak skorzystać z usług?

Pierwszym krokiem jest oczywiście znalezienie dobrej agencji celnej, która świadczy kompleksowe usługi i ma indywidualne podejście do potrzeb każdego klienta. Przykładem może być przedsiębiorstwo Transconsult Poland, którego siedziba znajduje się w Dobryniu Dużym. Po podpisaniu umowy z agencją staje się ona pośrednikiem pomiędzy klientem a Urzędem Celnym. Dzięki temu może w imieniu klienta załatwić wszystkie niezbędne formalności importowe lub eksportowe. Jeśli Twoja firma regularnie zajmuje się importem oraz eksportem towarów, warto zdecydować się na nawiązanie stałej współpracy z jedną agencją celną. W ten sposób można zaoszczędzić jeszcze więcej czasu oraz pieniędzy.

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas