Materiał Partnera Haft komputerowy – znakomity sposób na znakowanie ubrań i tekstyliów

Haft komputerowy – znakomity sposób na znakowanie ubrań i tekstyliów

Haft to najstarsza technika znakowania odzieży, z tym że tradycyjne hafciarstwo uprawiane jest już tylko w celach hobbystycznych. Prężny rozwój technologii pozwolił na udoskonalenie tej metody oraz jej pełną automatyzację. Obecnie haft komputerowy wykorzystywany jest powszechnie do dekorowania ubrań i tekstyliów na szeroką skalę. Ma to swoje zalety. Jakie?

Człowiek kontra maszyna, czyli o zaletach haftu komputerowego

Haft komputerowy wywodzi się z haftu ręcznego. Ciężko sobie jednak wyobrazić, by jedna osoba w krótkim czasie wykonała serię identycznych aplikacji na kilkuset sztukach wybranej odzieży. Generowałoby to spore koszty i trwało bardzo długo. Dlatego też praca ludzkich rąk została zastąpiona komputerem, który tę samą czynność wykonuje szybciej i dużo bardziej precyzyjnie.

Haftowanie komputerowe pozwala na naniesienie dokładnie tego samego wzoru na niezliczonej ilości tekstyliów. W dodatku stworzona przez maszynę aplikacja wyróżnia się dużą trwałością i wysoką estetyką. Możliwe jest bowiem zastosowanie wielokolorowych wzorów oraz różnych rodzajów nici – od błyszczących po neonowe czy wypukłe. Haftowanie komputerowe jest również opłacalne. Przy dużych nakładach inwestor może liczyć na atrakcyjną cenę usługi.

Znakowanie odzieży i tekstyliów dla gastronomii i hotelarstwa

Gastronomia i hotelarstwo to branże, które najczęściej korzystają z usług znakowania odzieży i tekstyliów. Haft komputerowy może zostać umieszczony na uniformach kelnerów, pokojówek, recepcjonistek i innych członków załogi, zastępując tym samym plastikowy identyfikator, który łatwo można zgubić. Na poszczególnych elementach garderoby wyhaftować można także logo firmy, co ułatwi klientom identyfikację personelu. Znakowana odzież robocza stanowi wizytówkę przedsiębiorstwa. Utwierdza klientów w przekonaniu, że właściciel hotelu/restauracji przykłada uwagę do detali, dając tym samym nadzieję na wysoki standard obsługi.

Jak przekonuje przedstawiciel z firmy Edit - znakowanie tekstyliów to również rozwiązanie bardzo praktyczne. Wiele hoteli/restauracji korzysta z usług pralni, które zajmują się czyszczeniem bielizny hotelowej, obrusów i ręczników. Z jedną pralnią współpracuje zwykle kilka lub nawet kilkanaście przedsiębiorstw, co rodzi ryzyko pomieszania tekstyliów, jeśli trudno je zidentyfikować. Haftowanie komputerowe pozwala uniknąć takich sytuacji. Drobna aplikacja zwiększa również rozpoznawalność marki. W końcu, jeśli co jakiś czas będziemy spotykać logo konkretnej firmy w różnych miejscach, łatwiej je zapamiętamy. A marki, które kojarzymy, automatycznie darzymy większym zaufaniem.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas