Artykuł sponsorowany Grille rekomendowane dla branży gastronomicznej

Grille rekomendowane dla branży gastronomicznej

Grillowanie to powszechnie lubiana metoda przyrządzania potraw. Każdego roku, gdy tylko na zewnątrz zaczyna się ładna, słoneczna pogoda w Polsce rozpoczyna się sezon na dania pieczone na ruszcie. Nic dziwnego zatem, że grill stał się również  wyposażeniem niezbędnym dla firma działających w ogólnie pojętej branży gastronomiczne. Jakie urządzenia przeznaczone są na użytek przedsiębiorstw?

Profesjonalny grill czyli jaki?

Restauracje, hotele, firmy cateringowe – krótko mówiąc, wszelkiego rodzaju firmy działające w branży gastronomicznej, które myślą o serwowaniu swoim klientom dań z grilla, powinny zaopatrzyć się w profesjonalny sprzęt. Co to znaczy?

Grille dla branży gastronomicznej pod wieloma względami różnią się od zwykłych domowych sprzętów, które można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Przede wszystkim wykonane są ze specjalnie dobranych tworzyw. Firma Smoker, czołowa polska marka grilli dla gastronomii wykorzystuje do produkcji swoich sprzętów blachę ze stali kotłowej o grubości około 6 mm. Dzięki temu urządzenia te odznaczają się bardzo korzystnymi właściwościami termicznymi. Blacha tego typu doskonale utrzymuje temperaturę, co sprawia, że grill nie wychładza się nadmiernie nawet w trudnych warunkach pogodowych – np. w czasie slnego wiatru czy opadów deszczu. Do tego blacha powoli oddaje ciepło, dlatego jeszcze po wygaszeniu żaru wewnątrz grilla może być podtrzymywany proces pieczenia. To znacznie ułatwia obróbkę posiłków, a także obniża koszty.

Drugą ważną cechą grilli dla gastronomi jest ich wielokomorowa konstrukcja. W przeciwieństwie do standardowych, domowych sprzętów, grille profesjonalne posiadają oddzielne, komory rusztu oraz paleniska. Takie rozwiązanie pozwala ograniczyć zanieczyszczenie żywności popiołem, a także skapywanie wytopionego tłuszczu na rozgrzane węgle. Obie komory są zamykane i połączone ze sobą za pomocą szybra, którego przepustowość można regulować. To sprawia, że grille lepiej utrzymują ciepło i dym (niezbędny do przygotowywania dan metodą BBQ), a także pozwalają skutecznie regulować tempeturę.

Grill i wędzarnia w jednym

Profesjonalne bardzo często posiadają dodatkową komorę wędzarni – tego typu urządzenia można znaleźć m.in. w ofercie firmy Smoker. To ciekawe rozwiązanie dla firm gastronomicznych, które stawiają na wysoką jakość i oryginalność. Przy pomocy wędzarni można przygotować szeroką gamę wyrobów – wędlin, ryb, warzyw – które następnie znajdują zastosowanie w przyrządzaniu serwowanych potraw. Można je również sprzedawać.

Podsumowując – profesjonalny grill dla to nie zwykły sprzęt do pieczenia nad ogniem. To wręcz niezbędny element wyposażenia każdej restauracji lub firmy gastronomicznej, specjalizującej się w przygotowywaniu wysokiej jakości dań z mięs czy ryb.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas