Artykuł sponsorowany Ekspert z ELKAR: jak można wykorzystać technologię frezowania CNC w medycynie

Ekspert z ELKAR: jak można wykorzystać technologię frezowania CNC w medycynie

Frezowanie to popularna metoda obróbki skrawaniem, w którym przebieg procesu jest kontrolowany przez komputer zintegrowany z częścią sterującą obrabiarki. Nowoczesne układy CNC pozwalają na sprawną i precyzyjną obróbkę tworzyw sztucznych, aluminium czy mosiądzu, bez ingerencji człowieka. Pracownik firmy ELKAR wyjaśni, na czym polega fenomen tej techniki i gdzie znajduje zastosowanie.

Frezowanie – nowoczesność na wyciągnięcie ręki

Frezowanie to unikalna technika obróbki wykorzystująca nowoczesne maszyny sterowane numerycznie. Aby uzyskać precyzyjne wymiary produktu końcowego, technik z ELKAR wprowadza wymagane parametry do komputera. Cały proces jest w pełni zautomatyzowany, co sprawia, że frezowanie CNC może być z powodzeniem wykorzystywane zarówno do produkcji jednostkowej, seryjnej, jak i masowej. Duże dokładności wymiarowe i kształtowe, a także zdolność do zachowania pożądanej chropowatości powierzchni, sprawiają, że technika jest chętnie wykorzystywana przy wytwórstwie sprzętów dla branży medycznej. Jak wskazuje ekspert z firmy ELKAR, niektóre narzędzia wymagają bardzo małych części do działania, które mogą być tworzone wyłącznie za pomocą obróbki CNC.

Trudno przecenić korzyści, jakie niesie za sobą technologia frezowania CNC i automatyzacja procesów. Biorąc pod uwagę, że narzędzia medyczne są wykorzystywane do bardzo zaawansowanych operacji, w tym naczyń krwionośnych i mózgu, wszelkie niedokładności mogą być katastrofalne w skutkach. Na szczęście, zastosowanie techniki sterowania numerycznego pozwala uzyskać niezawodne i bezpieczne instrumenty.

Korzyści z frezowania CNC – to się opłaca!

Najważniejszą zaletą obróbki skrawaniem CNC jest bardzo duża precyzja pracy i możliwość ustalenia pożądanych wymiarów produktu końcowego. Eksperci z firmy ELKAR gwarantują, że żadna inna technika nie zapewnia tak dużej powtarzalności egzemplarzy. Co więcej, sam proces frezowania przebiega bardzo szybko i bez ingerencji człowieka, ponieważ urządzenie ma możliwość samodzielnej zmiany narzędzi i systemu pracy na wielu osiach.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter