Artykuł sponsorowany Doradca restrukturyzacyjny - kim jest i jak może pomóc Twojej firmie?

Doradca restrukturyzacyjny - kim jest i jak może pomóc Twojej firmie?

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jak poradzić sobie przy postępowaniu restrukturyzacyjnym, twoja firma najprawdopodobniej potrzebuje profesjonalnej pomocy kogoś, kto ma licencję doradcy restrukturyzacyjnego. Skorzystanie z usług takiego specjalisty będzie najlepszym rozwiązaniem. Zamiast więc tracić czas na to, aby znaleźć informacje w związku z postępowaniem upadłościowym, lepiej od razu skontaktować się z doświadczoną osobą.

  1. Czym zajmuje się doradca restrukturyzacyjny?

  2. Co to są uprawnienia doradcy restrukturyzacyjnego?

  3. Kto może zostać doradcą restrukturyzacyjnym?

  4. Pomoc w postępowaniu restrukturyzacyjnym

  5. Zadłużenie firmy, a postępowanie restrukturyzacyjne

Poniżej znajdziesz informacje, dzięki którym dowiesz się, jakie kroki podjąć przy postępowaniu upadłościowym oraz gdzie można uzyskać pomoc w związku z koniecznością wykonywania czynności syndyka. Im szybciej zgłosisz się do osoby działającej na licencji doradcy restrukturyzacyjnego, tym lepiej dla twojej firmy. Nawet jeżeli obecnie wydaje ci się, że tego typu zagadnienia nie są ci potrzebne, warto się z nimi zapoznać i sprawdzić, kim dokładnie jest syndyk, aby w przyszłości można było od razu podjąć kroki, które pomogą w restrukturyzacji działalności gospodarczej i zabezpieczą zobowiązania spółki.

Czym zajmuje się doradca restrukturyzacyjny?

W przypadku konieczności sprawowania nadzoru nad działaniami dłużników niezbędny jest doradca restrukturyzacyjny z aktualnymi uprawnieniami. Taka osoba doskonale zna prawo restrukturyzacyjne i wie jak reagować przy postępowaniach upadłościowych. Dzięki temu może nadzorować sprawy związane między innymi z zatwierdzaniem układu, przyśpieszonym postępowaniu układowym. Dodatkowo mając licencję doradcy restrukturyzacyjnego samodzielnie zarządzać restrukturyzowanym przedsiębiorstwem. 

Co to są uprawnienia doradcy restrukturyzacyjnego?

Zanim jednak ktoś zyska możliwość prowadzenia takich czynności prawnych, potrzebna mu jest licencja doradcy restrukturyzacyjnego. Uprawniają one między innymi do zarządzania majątkiem upadłego przedsiębiorstwa. W celu uzyskania uprawnień należy zdać specjalny egzamin przed Komisją Egzaminacyjną, która jest powoływana przez ministra sprawiedliwości. Załatwienie wszystkich formalności może wydawać się skomplikowane, ale mając licencję doradcy restrukturyzacyjnego, można zyskać dostęp do wielu nowych spraw.

Kto może zostać doradcą restrukturyzacyjnym?

Jeżeli chodzi o to, czy licencjonowany doradca restrukturyzacyjny powinien spełniać jakieś specjalne wymagania, to pełną listę można zawsze znaleźć na stronie rządowej. Na pewno doradca restrukturyzacyjny nie może być karany za przestępstwa skarbowe. Musi również wykazać się dobrą opinią oraz mieć doświadczenie w zarządzaniu majątkiem przedsiębiorstw.

Pomoc w postępowaniu restrukturyzacyjnym

Jak widać, trudno jest zdobyć taką wiedzę i doświadczenie, dlatego postępowanie restrukturyzacyjne najczęściej przekazywane jest komuś, kto się w tym specjalizuje. Dzięki temu można uzyskać najlepsze efekty, a jednocześnie nie trzeba się martwić o to, że ogłoszenie upadłości spowoduje wiele dodatkowych problemów.

Zadłużenie firmy, a postępowanie restrukturyzacyjne

Obecnie firmy, które chcą powołać się na prawo restrukturyzacyjne, mogą skorzystać z kilku opcji. Zazwyczaj jednak ktoś, kto prowadzi działalności gospodarczej, nie zna się na wszystkich przepisach i wtedy przydają się specjaliści, których zatrudnia Kancelaria KPR. Trudno obecnie znaleźć kogoś, kto ma równie dużą wiedzę i doświadczenie na temat takich spraw.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas