Materiał Partnera Dlaczego warto powierzyć prowadzenie księgowości specjalistom?

Dlaczego warto powierzyć prowadzenie księgowości specjalistom?

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej to duże wyzwanie. Właściciel firmy nie tylko powinien umiejętnie zarządzać środkami finansowymi, ale także rejestrować wszystkie operacje gospodarcze i prawidłowo rozliczać podatki. Wymaga to rozległej wiedzy i doświadczenia, zatem coraz więcej osób decyduje się na powierzenie tego zadania zewnętrznej firmie. Przeczytaj, jakie są zalety wyboru tej opcji.

Kilka słów o formach rozliczania się

Warto zaznaczyć, że istnieje wiele form rozliczania się z urzędem skarbowym. W wielu przypadków, wybór w tej kwestii jest pozostawiony właścicielowi przedsiębiorstwa. Wyjątek stanowią osoby fizyczne, spółki cywilne, jawne i partnerskie, których przychód netto za poprzedni rok wynosił co najmniej 2 000 000 euro. Wówczas konieczne jest prowadzenie pełnej księgowości, czyli jednej z najdokładniejszych, a zarazem najbardziej wymagających form rozliczenia. Polega ona między innymi na rejestrowaniu dochodów i przychodów, wyliczaniu zobowiązań podatkowych czy też prowadzeniu dokładnej dokumentacji.

Dlaczego warto zlecić profesjonalistom prowadzenie księgowości?

Każdy przedsiębiorca musi zdecydować, kto w jego firmie będzie zajmował się księgowością. Co prawda, są trzy opcje: samodzielne prowadzenie księgowości, zatrudnienie własnego pracownika, nawiązanie współpracy z kancelarią, ale najkorzystniejsza jest ta ostatnia z nich. Dlaczego? Przede wszystkim, wiąże się to z:

  • oszczędnością czasu – czas, który trzeba byłoby poświęcić na uzupełnianie dokumentacji, można przeznaczyć chociażby na pozyskiwanie nowych klientów czy  kontrahentów,
  • bezpieczeństwem – dzięki powierzeniu tego zadania profesjonalistom nie trzeba obawiać się problemów z prawem lub innych szkód,
  • oszczędnością kosztów – zatrudnianie pracowników wiąże się z koniecznością przygotowania stanowiska pracy. Dodatkowo, osoba taka może korzystać z urlopów, zatem fizycznie nie będzie jej w firmie. Wysokich opłat i wynagrodzeń można uniknąć dzięki współpracy z zewnętrzną firmą.

Czym kierować się przy nawiązywaniu współpracy ze specjalistą?

Kluczowym aspektem, którym warto kierować się przy wyborze firmy zewnętrznej, która będzie zajmowała się prowadzeniem księgowości, jest doświadczenie w branży. Rekomendowana pod tym względem jest Kancelaria Biegłego Rewidenta Anna Obara Sp. z.o.o. Od ponad 10 lat zajmuje się ona obsługą księgową firm. Ponadto posiada ona wiele pozytywnych opinii, wystawionych przez osoby, które korzystały już z jej usług. Ważnym aspektem jest również dopasowanie się do potrzeb klienta i zaproponowanie mu indywidualnych rozwiązań.

Opracowanie:

Kancelaria Biegłego Rewidenta Anna Obara Sp. z o.o.

Warszawa , Bukowińska 22 lok. 53

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas