Materiał Partnera Dlaczego warto odbyć szkolenie w zakresie obsługi kasy fiskalnej?

Dlaczego warto odbyć szkolenie w zakresie obsługi kasy fiskalnej?

Ze względu na dynamiczny rozwój nowoczesnych technologii, obsługa kas fiskalnych nie jest już tak łatwa, jak była jeszcze kilka lat temu. Na rynku przybywa nie tylko coraz więcej innowacyjnych rozwiązań w zakresie sprzedaży i jej dokumentacji, ale również pojawiają się kolejne metody płatności. Z pomocą przychodzą firmy, oferujące kompleksową naukę wszystkich dostępnych na rynku kas fiskalnych. Dlaczego warto je odbyć?

Jak wygląda kurs?

Szkolenia w zakresie obsługi kasy nie należy się bać, gdyż wbrew pozorom, bardzo łatwo przyswaja się potrzebną wiedzę. Dzięki wskazówkom instruktorów już w kilka godzin można nauczyć się obsługi nawet najbardziej innowacyjnego urządzenia.

W czasie kursu zostanie Ci przekazana wiedza w zakresie:

  • zagadnień prawnych w obrębie sprzedaży usług i towarów oraz obowiązku rejestrowania i archiwizowania transakcji;
  • rodzajów kas fiskalnych zarówno w dużych, jak i małych przedsiębiorstwach;
  • form sprzedaży (m.in. przy zastosowaniu kodów kreskowych);
  • budowy paragonów oraz prawidłowych oznaczeń na nich;
  • obsługi kas nie tylko w zakresie sprzedaży, ale również anulacji, reklamacji, zwrotów i sporządzania raportów.

Podczas kursów poznaje się nie tylko zagadnienia teoretyczne, ale również praktyczne. Każdy uczestnik może wykonać serię ćwiczeń na różnych typach urządzeń, aby nabyć doświadczenia. Dobre szkolenia kończą się wręczeniem certyfikatów, dzięki czemu przyszły pracodawca ma namacalny dowód na to, że posiadasz szeroką wiedzę w zakresie obsługi kasy fiskalnej.

Dlaczego warto odbyć szkolenie?

Przede wszystkim największą zaletą jest podniesienie swoich kwalifikacji, które może dać Ci pierwszeństwo w przypadku rekrutacji do nowej pracy. Osoby, które mają doświadczenie w obsłudze kasy fiskalnej, są chętniej zatrudniane przez pracodawców, zwłaszcza w przypadku dużych sklepów, w których panuje spory ruch i istotne jest sprawne wykonywanie wszystkich czynności. Udział w szkoleniach może wziąć każdy. Są one skierowane zarówno do potencjalnych pracowników, jak i pracodawców oraz managerów, którzy będą przekazywać wiedzę nowozatrudnionym.

Szkolenia w zakresie obsługi kas fiskalnych, terminali oraz specjalistycznego oprogramowania prowadzi firma SET, której siedziba znajduje się w Poznaniu. Koszt pojedynczego szkolenia wynosi zaledwie 150 PLN na osobę i jest prowadzone w kameralnych, maksymalnie sześcioosobowych grupkach. Małe grupy umożliwiają wszystkim uczestnikom wykonywanie ćwiczeń praktycznych bez ograniczeń w postaci niedostatecznej ilości urządzeń danego typu.

Opracowanie:

Set. Rosik M.

Poznań , Przelot 10

Podziel się