Materiał Partnera Dlaczego warto kupić myjkę ciśnieniową?

Dlaczego warto kupić myjkę ciśnieniową?

Myjki ciśnieniowe to popularne w gospodarstwach domowych urządzenia czyszczące. Ich główną zaletą jest to, że pomagają w prostym utrzymywaniu czystości różnych konstrukcji i przedmiotów. Gwarantują łatwą obsługę oraz niepowtarzalne efekty pracy. Wszystko to przy błyskawicznym oczyszczaniu powierzchni nawet z najcięższych zabrudzeń. Poznaj zalety myjek ciśnieniowych.

Urządzenia łatwe i wygodne w obsłudze

Myjki ciśnieniowe słyną z tego, że są proste w obsłudze. Nie wymagają wysiłku fizycznego od osoby, która z nich korzysta. Bez problemu mogą zatem obsługiwać je osoby starsze i dzieci w wieku kilkunastu lat. Sprzęty te nie są również ciężkie. Składają się ze specjalnego zbiornika i przewodu, który łączy je ze specjalną lancą. To ona pozwala wykorzystywać myjkę ciśnieniową bez konieczności schylania się czy wchodzenia na drabinę. Z myjkami ciśnieniowymi łatwo można dotrzeć do trudno dostępnych miejsc.

Błyskawiczne czyszczenie

Największą zaletą myjek ciśnieniowych jest to, że gwarantują błyskawiczne oczyszczanie nawet bardzo silnych zabrudzeń. Wysokie ciśnienie rozbija cząsteczki brudu, które odrywają się od danej powierzchni. Nie ma zatem mowy o konieczności powtarzania procesu czyszczenia. Nie trzeba również poświęcać czasu na dodatkowe prace porządkowe. Myjki świetnie nadają się nawet do utrzymania czystości wielkopowierzchniowych obiektów.

Szerokie zastosowanie

Łatwiej jest dzisiaj wymieniać konstrukcje, których nie należy czyścić myjkami, niż te, które właśnie powinno się oczyszczać z użyciem takich urządzeń. Świetnie radzą sobie one bowiem z zabrudzeniami szkła, drewna, metalu, kamienia naturalnego, tworzyw sztucznych, ceramiki czy też betonu. Z powodzeniem można nimi czyścić konstrukcje wewnętrzne domów, jak i te zewnętrzne. Często myjki wykorzystuje się zatem do odświeżania wyglądu dachów, elewacji, basenów, podjazdów brukowych, ogrodzeń czy też małej architektury ogrodowej. Idealnie sprawdzają się także przy myciu samochodu oraz mebli do ogrodu. Czyścić można nimi również różne urządzenia: kosiarki, rowery, grille.

Proekologiczne i tanie w eksploatacji

Kolejną zaletą czyszczenia powierzchni myjkami ciśnieniowymi jest to, że są one bardzo proekologiczne. Nie wymaga się wykorzystywania chemii czyszczącej. Nie trzeba nawet podgrzewać wody do czyszczenia. Najlepsze myjki ciśnieniowe tworzone są w wersjach zimnowodnych. Dzięki temu nie tylko są proekologiczne, ale także energooszczędne. Takie urządzenia można kupić m.in. od firmy RADAM Maszyny Czyszczące, która oferuje m.in. sprzęt sprzątający marki IPC. Warto również zainteresować się maszynami koncernu VIPER.

Sprzęt na kieszeń każdego

Myjki ciśnieniowe jeszcze kilka lat temu były stosunkowo drogie. Dzisiaj można je kupić w bardzo przystępnych cenach, również korzystając z finansowania ratalnego. Wysokiej klasy urządzenia dostać można nawet za kilkaset złotych. Kupując myjkę, należy  zwracać uwagę na:

  • ilość strumieni wody,
  • ciśnienie maksymalne wytwarzane przez pompę,
  • ciężar oraz wymiary urządzenia,
  • wydajność pompy,
  • funkcje dodatkowe (np. możliwość dodania piasku – proces czyszczenia piaskowaniem),
  • ilość i rodzaje końcówek lany. 

Opracowanie:

Radam Maszyny Czyszczące

Kędzierzyn-Koźle , Broniewskiego 15

Podziel się