Materiał Partnera De-Jure – obsługa księgowa firm w profesjonalnym wydaniu

De-Jure – obsługa księgowa firm w profesjonalnym wydaniu

Niezależnie czy prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, czy spółkę cywilną, osobową lub kapitałową, musisz zadbać o profesjonalną obsługę księgową. Biuro rachunkowe De-Jure od lat pomaga przedsiębiorcom w prowadzeniu pełnej księgowości oraz księgowości uproszczonej. Nie trać czasu na czynności rachunkowe – zajmij się rozwojem przedsiębiorstwa!

Pełna księgowość – co obejmuje?

Księgowość w pełnym zakresie wymaga starannego i bezbłędnego prowadzenia ksiąg handlowych. Jak wskazuje specjalista z biura De-Jure, pełne księgi rachunkowe muszą prowadzić firmy, których roczny przychód netto wynosi minimum 2 mln euro. Jeżeli osiągnąłeś powyższy limit lub zdecydowałeś się na dobrowolne prowadzenie pełnej księgowości, powinieneś skorzystać z usług biura rachunkowego.

Nasze usługi obejmują takie czynności jak bieżące ewidencjonowanie operacji gospodarczych, sporządzanie deklaracji i rozliczeń, opracowywanie bilansów oraz rachunków zysków i strat, a także sporządzanie zakładowego planu kont. Od lat pomagamy przedsiębiorcom w wywiązywaniu się ze zobowiązań księgowych i służymy pomocą w zakresie rachunkowości.

– mówi specjalista z biura De-Jure.

Księgowość w uproszczonej formie

Mikro i mali przedsiębiorcy wybierają zazwyczaj uproszczoną księgowość w formie Podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Specjaliści z biura De-Jure pomogą w realizacji czynności związanych z ewidencjonowaniem środków trwałych, sporządzaniem planu amortyzacji oraz wypełnianiem deklaracji rozliczeniowych w zakresie PIT. Inną formą prowadzenia działalności jest ryczałt ewidencjonowany. Decydując się na takie rozwiązanie firmy rozliczają się z podatków, których wysokość jest obliczana w oparciu o uzyskany przychód.

W odróżnieniu od firm na KPiR przychód nie jest pomniejszany o koszty. Biuro rachunkowe De-Jure pomaga także indywidualnym przedsiębiorcom i spółkom cywilnym na karcie podatkowej (obecnie zamrożona). W tej formie wysokość podatku jest stała i uzależniona od typu działalności, liczby pracowników oraz lokalizacji firmy. 

Opracowanie:

De-Jure sp. z o.o.

Wrocław , Powstańców Śląskich 5 lok. 801

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas