Materiał Partnera Czym się zajmują agencje pośrednictwa pracy

Czym się zajmują agencje pośrednictwa pracy

Agencje pośrednictwa pracy pomagają w znalezieniu zatrudnienia osobom poszukującym pracy, zaś pracodawcom w odnalezieniu właściwego personelu do obsadzenia wolnych stanowisk. Te dwukierunkowe działania, służące połączeniu pracowników z pracodawcami, określamy właśnie mianem pośrednictwa pracy.

Najważniejszym zadaniem agencji pośrednictwa pracy, jak już wspomnieliśmy, jest niesienie pomocy w zakresie poszukiwania pracy i pracowników – mówi ekspert z ZDZ w Łodzi. W praktyce zakres działania takich agencji jest jednak znacznie szerszy.

Pomoc dla szukających zatrudnienia

Osoby szukające zatrudnienia korzystają bezpłatnie z pomocy agencji nie tylko w celu dotarcia do najlepszych ofert pracy. Niektóre tego typu agencje dodatkowo zajmują się profesjonalnym doradztwem zawodowym i personalnym, a także organizacją szkoleń oraz kursów zawodowych.

Biuro pośrednictwa pracy prowadzi rejestr osób aktualnie poszukujących nowych możliwości zawodowych. Jednocześnie prowadzi stałą współpracę z rozmaitymi przedsiębiorstwami i instytucjami, dzięki czemu szybko i sprawnie jest w stanie wybrać odpowiedniego kandydata na pojawiające się w tych firmach wolne stanowiska.

Pomoc dla pracodawców

Również usługi na rzecz polskich przedsiębiorstw świadczone są przez agencje pośrednictwa pracy bezpłatnie. Profesjonalne biuro zatrudnienia może w pełni przejąć na siebie proces rekrutacji, by dostarczyć firmie wysoko wykwalifikowanych pracowników, idealnie spełniających wymagania dla danego stanowiska lub ograniczyć się  do polecenia najlepszych kandydatów z aktualnej bazy osób poszukujących pracy.

Aktualna baza ogłoszeń

Dodatkowo, agencja pośrednictwa pracy udostępnia oferty pracy nadsyłane przez współpracujące z nią przedsiębiorstwa i stale monitoruje ich aktualność. Dla osób bezrobotnych lub szukających możliwości zmiany zatrudnienia, korzystanie z takiego źródła informacji o dostępnych wakatach, jest sposobem najbardziej bezpiecznym i pewnym.

Podziel się