Materiał Partnera Czym powinny cechować się wysokiej jakości ochronne buty robocze?

Czym powinny cechować się wysokiej jakości ochronne buty robocze?

Obuwie robocze jest jednym z najważniejszych elementów ubioru pracowników bardzo wielu branż. Oprócz tego, że but powinien być wygodny, przewiewny, lekki i komfortowy w noszeniu to musi chronić stopę przed zagrożeniami pojawiającymi się w miejscu pracy. Nie bez znaczenia jest także antypoślizgowa podeszwa i dostosowanie modelu buta do warunków oraz specyfiki pracy, a także pory roku. Sprawdź, czym jeszcze warto się kierować wybierając obuwie do pracy!

But dostosowany do specyfiki pracy i wykonywanych obowiązków

Pierwszą najważniejszą kwestią podczas wyboru odpowiedniego ochronnego obuwia roboczego jest konieczność zdefiniowania warunków specyfiki pracy na danym stanowisku. Inny model obuwia sprawdzi się w przypadku prac na wysokościach czy na budowie, a odmienny na hali produkcyjnej, magazynowej czy w laboratorium. Buty robocze powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, które będą w stanie zapewnić ochronę na wypadek różnych czynników ryzyka, jakie mogą pojawić się w miejscu pracy. Jednym z przykładów niebezpieczeństw, jest upadek ciężaru z wysokości na stopę. W związku z tym, aby zabezpieczyć się przed taką ewentualnością, warto wybierać modele z metalowym podnoskiem, który jest w stanie wytrzymać uderzenie siły około 200 J, odpowiadające upadkowi ciężaru 20 kg z 1 metra wysokości.

Podobnie sytuacja przedstawia się w przypadku możliwości przebicia podeszwy lub wierzchu buta ostrym narzędziem czy przedmiotem. Sprawdzone obuwie robocze musi chronić przed takimi właśnie zdarzeniami. Trzewiki lub modele z podwyższaną cholewką sprawdzają się do prac w trudnych warunkach, a także porą zimową, gdzie prace fizyczne są wykonywane na zewnątrz. W przypadku pracy na halach produkcyjnych, but powinien być dopasowany nie tylko do pory roku, a także być komfortowy i lekki, aby nie męczyć stopy. Oprócz wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne i trwałości, trzeba zadać o to, aby buty miały przewiewny materiał, który nie będzie zatrzymywał wilgoci. Nie bez znaczenia jest także wodo- i plamoodporność, a także możliwość pracy w podwyższonych warunkach temperatury.

Kluczowe cechy ochronnych butów roboczych

Przy kontakcie pracownika z rożnymi substancjami chemicznymi podczas wykonywania obowiązków zawodowych, warto zadbać o to, aby buty były odporne na ich działanie, a także posiadały właściwości antybakteryjne i elektrostatyczne. Podeszwa powinna być antypoślizgowa, odporna na ścieranie i wykonana najlepiej z dwóch warstw specjalnie utwardzanego poliuretanu. Warto pamiętać, także, o głębokich żłobieniach, które również zapewniają dodatkową ochronę przed poślizgnięciem i zwiększają stabilność butów.

Szeroką ofertę ochronnego obuwia roboczego dla różnych branż posiada w swojej ofercie doświadczona firma Bhp Nawigator Jan Grochmal z Krosna w województwie podkarpackim.  Można również zakupić różne akcesoria do butów oraz wybrać modele z ergonomiczną wkładką odpowiadającą anatomicznemu kształtowi stopy. Warto również zwrócić uwagę na to, aby wybrane buty posiadały absorber energii w pięcie, który w dużej mierze poprawia komfort podczas noszenia. Na koniec warto wspomnieć, że firma Bhp Nawigator zajmuje się sprzedażą różnorodnych elementów odzieży roboczej, w tym kurtek, bluz, koszul, polarów, spodni, szelek, rękawiczek, czapek, nauszników, a także znaków BHP i gaśnic. 

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas