Artykuł sponsorowany Czym jest podświetlana reklama backlight?

Czym jest podświetlana reklama backlight?

Zwykło się mówić, że reklama jest dźwignią handlu. Jednak nie każda treść reklamowa przyciągnie potencjalnych klientów i zwiększy wyniki sprzedaży. Warto zastosować ciekawe wizualnie i jakościowo dobre technologie, które są obecnie bardzo popularne. To wielkoformatowe i podświetlane reklamy backlight przekazujące perswazyjne treści odbiorcom całą dobę i na większym obszarze.

Co to jest reklama backlight?

Backlight to reklama w postaci wielkoformatowego nośnika podświetlanego od tyłu. Jest wykonana ze specjalnego materiału, który przepuszcza światło i jednocześnie stwarza efekt świecenia. Najczęściej zamawianymi przez klientów formatami są te dające około 24 metry kwadratowe powierzchni. Do podświetlenia stosuje się światła ledowe, które zapewniają przyjemne i miękkie światło, a zamontowanie dodatkowo nagłośnienia pozwoli zwrócić uwagę kierowców, pieszych i użytkowników publicznych środków transportu, czyli potencjalnych klientów firmy. Mobilne reklamy backlight to także niskobudżetowy sposób na kampanie o lokalnym zasięgu. Za pomocą banera umieszczonego na platformie ciągniętej za samochodem można dotrzeć do dużej liczby osób zainteresowanych dana usługą lub produktem.

Gdzie umieszcza się reklamy backlight?

Reklamy typu backlight umieszcza się w przestrzeni publicznej. Są stosowane do użytku zarówno zewnętrznego, jak i wewnętrznego. Oznacza to, że można zamontować je na przystankach autobusowych w specjalnych gablotach, ścianach budynków, w podziemnych przejściach lub na wysokich platformach przy skrzyżowaniach ze światłami lub drogach o dużym natężeniu ruchu. Świetnie sprawdzą się także w galeriach handlowych lub jako element lady na przykład hotelach Reklamy backlight umieszcza się również na specjalnych przyczepkach, które doczepia się do samochodu. W ten sposób taka forma kampanii dociera do szerokiego grona osób.

Jak wykonuje się reklamy backlight?

Technologia wykonywania reklam backlight nie jest skomplikowana. O szczegóły warto dopytać w firmach specjalizujących się w przygotowaniu tego typu nośników treści marketingowych i promocyjnych. Jedną z nich jest Patriomental z Wołomina. Fachowcy doradzą klientom, w jaki sposób najlepiej się reklamować, aby zainteresować jak najwięcej potencjalnych klientów. Do wytwarzania reklam backlight stosuje się specjalną folię, która jest jednostronnie zadrukowywana. Dzięki zastosowaniu świateł ledowych jest widoczna i w dzień, i w nocy. Dla uzyskania intensywnych kolorów stosuje się rodzaj druku UV, w którym nakłada się dodatkową warstwę tuszu. Materiał używany do reklam backlight to winyl, odporny na uszkodzenia, promieniowanie słoneczne lub zmiany temperatury.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas