Materiał Partnera Czy warto zatrudnić biuro rachunkowe?

Czy warto zatrudnić biuro rachunkowe?

Biuro rachunkowe zajmuje się prowadzeniem księgowości firm. Wielu przedsiębiorców ma wątpliwości co do korzystania z usług firmy księgowej. Oczywiście, można zatrudnić kolejnego pracownika na stanowisku księgowej, jednak wiąże się to ze zdecydowanie wyższymi kosztami. W tym artykule dowiesz się, dlaczego warto zatrudnić biuro rachunkowe i to jemu powierzyć prowadzenie księgowości Twojej firmy!

Czym zajmie się biuro rachunkowe? Poznaj jego ofertę

Biuro rachunkowe świadczy szereg usług związanych z księgowością firm i przedsiębiorstw. W jego ofercie znajdziesz między innymi:

  • prowadzenie  ksiąg przychodów i rozchodów
  • rozliczanie podatku dochodowego od osób fizycznych
  • ewidencja podatku zryczałtowanego
  • ewidencja dla potrzeb podatku VAT
  • sporządzanie deklaracji i rozliczeń dotyczących podatków dochodowych PIT
  • prowadzenie ewidencji kadrowej
  • prowadzenie akt osobowych pracowników
  • sporządzania list płac
  • przygotowywanie rachunków do umów zleceń i o dzieło
  • sporządzanie zaświadczeń dla pracowników.

Oczywiście to tylko przykładowa oferta, która może się w niewielkim stopniu różnić w zależności od wybranej firmy.

Dlaczego warto skorzystać z usług biura księgowego?

Jak już wspomnieliśmy na samym początku, zdecydowanie lepszą opcją jest skorzystanie z usług biura księgowego, niż zatrudnienie dodatkowego pracownika, który zajmie się księgowością. Pierwszą zaletą korzystania z pomocy biura rachunkowego jest możliwość stałego kontaktu z księgową za pomocą telekomunikacji oraz osobiście. W przypadku zatrudniania pracownika na stanowisku księgowego, w czasie jego urlopu wypoczynkowego lub chorobowego musisz szukać zastępstwa lub sam zająć się księgowością. Jeżeli to firma księgowa prowadzi Twoją rachunkowość, nic takiego nie będzie mieć miejsca, a w razie urlopu jednej księgowej, Twoje sprawy przejmie inny pracownik.

Po drugie cena. Koszty korzystania z usług biura rachunkowego są zdecydowanie niższe. W zależności od ilości papierów oraz od prowadzonej ewidencji koszt miesięcznej współpracy z firmą księgową będzie wynosił od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. W przypadku zatrudnienia księgowej będzie to przynajmniej minimalna krajowa, czyli prawie 2000 złotych! Jeżeli zależy Ci na redukcji kosztów, postaw na to pierwsze rozwiązanie.

Obecność polisy ubezpieczeniowej OC to kolejny powód, który powinien skłonić Cię do skorzystania z usług firmy księgowej. Każde renomowane biuro rachunkowe ma ubezpieczenie, które zwalnia go z ponoszenia odpowiedzialności w przypadku popełnienia błędów w rozliczeniach! Jedną z godnych polecenia firm, która zajmie się obsługą kadrowo-płacową oraz ewidencjonowaniem przychodów i kosztów jest BPo Taksa Sp. z o.o. Firma posiada niezbędne doświadczenie, wiedzę oraz umiejętności, które są niezbędne w obsłudze księgowej firm. We wspomnianym biurze pracują tylko wykwalifikowane księgowe, które ukończyły szkołę oraz kursy kwalifikacyjne!

Opracowanie:

BPo Taksa Sp Zoo

Warszawa , Bukowińska 26b lok. u2

Podziel się