Materiał Partnera Czemu warto zlecać prowadzenie obsługi kadrowo-płacowej będąc właścicielem firmy?

Czemu warto zlecać prowadzenie obsługi kadrowo-płacowej będąc właścicielem firmy?

Stworzenie nowego miejsca pracy w firmie to nie tylko furtka do dalszego rozwoju oraz delegowanie wielu różnych zadań, ale także konieczność dopełnienia wszelkich formalności kadrowo-płacowej. Prowadzenie księgowości jest niezwykle czasochłonne i wymaga dokładnej znajomości wielu przepisów prawa, więc najlepiej zlecać na zasadzie outsourcingu firmie zewnętrznej, wszelkich kwestii związanych z zatrudnieniem pracownika. Sprawdź, czemu to najlepsze wyjście z sytuacji.

Mocne strony obsługi kadrowo-płacowej przez zewnętrzną firmę

Prowadzenie własnej firmy to bardzo odpowiedzialne zadanie i wymaga od założycieli nie tylko dużej determinacji i chęci osiągnięcia sukcesu biznesowego, ale także przede wszystkim odpowiedniego pomysłu na działalność przedsiębiorstwa i zadbanie o wszelkie kwestie formalne. Jeżeli ważny jest rozwój firmy, niezależnie od branży w jakiej działa, duże znaczenie ma delegowanie zadań i obowiązków, w tym celu najlepszym wyjściem z sytuacji okazuje się zatrudnienie pracownika. Takie działanie z kolei sprawia, że konieczne jest obsługa kadrowo-płacowa, którą warto zlecać. Dlaczego? Otóż, okazuje się, że firmy zewnętrzne poosiadają szczegółową wiedzę na temat systemów podatkowych i wielu innych formalności, więc bez problemu są w stanie poprowadzić każdą firmę.

Po drugie jest to dużą oszczędnością, gdyż wyeliminowana zostaje konieczność wyodrębniania (lub zatrudnienia) osobnego zespołu – sprawdzonych księgowych, do zajmowania się wszelkimi formalnościami. Współpraca zasadzie outsourcingu np. z Kancelarią Biegłego Rewidenta Anna Obara pozwala przedsiębiorcy spać spokojnie, gdyż nie musi się on przejmować samodzielnie żadnym kwestiami i martwić się o to, że dane sprawy z Zakładem Ubezpieczeń Zdrowotnych czy Urzędem Skarbowym nie są dopilnowane. Pozwala to szefostwu cały zapał i energię skierować na działania wytwórcze w firmie, wpływające na jej nowoczesność i konkurencyjność na rynku, a także na motywowanie pracowników, aby coraz bardziej efektywnie wykonywali oni swoje obowiązki zawodowe i nieustannie rozwijali się.

Co obejmuje obsługa kadrowo-płacowa?

Niezwykle istota kwestią jest fakt, iż zatrudnienie nowego pracownika, nakłada na szefa szereg obowiązków względem niego. Jednym z najważniejszych elementów wydajnej współpracy pracodawcy z pracownikiem jest wypłacanie przez tego pierwszego wynagrodzeń w terminie określonym w umowie. Ponadto, kwestie formalne z zakresu obsługi kadrowej obejmują dbanie o ubezpieczenie, rozliczanie składek i podatków, a także prowadzenie kompleksowej dokumentacji pracowniczej. Kompleksowa obsługa kadrowo-płacowa proponowana przez zewnętrzną sprawdzoną, rzetelną i co najważniejsze doświadczoną Kancelarię Biegłego Rewidenta Anna Obara z Warszawy obejmuje bardzo wiele różnorodnych czynności.

Do świadczonych kompleksowych czynności zalicza się m.in. przygotowanie umów o pracę czy zlecenie, zabezpieczających prawa obu stron – zarówno pracodawcy, jak i pracownika, a także zgłoszenie i wyrejestrowanie pracownika, zgłoszenie zmian oraz naliczanie różnych rodzajów wynagrodzeń, w tym chorobowych czy urlopowych. Duże znaczenie ma również bieżące przygotowanie list płac oraz w razie potrzeby wystawianie zaświadczeń o wynagrodzeniu i zatrudnieniu. Korzystanie z firm zewnętrznych jest gwarancją bezpieczeństwa i usług księgowych na najwyższym poziomie. 

Opracowanie:

Kancelaria Biegłego Rewidenta Anna Obara Sp. z o.o.

Warszawa , Bukowińska 22 lok. 53

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas