Materiał Partnera Co warto wiedzieć na temat prowadzenia ksiąg handlowych?

Co warto wiedzieć na temat prowadzenia ksiąg handlowych?

W światle obowiązujących przepisów praw wszystkie duże podmioty generujące ogromne przychody, spółki osobowe i kapitałowe są zobligowane do prowadzenia  ksiąg handlowych, które nalezą do najbardziej zaawansowanych rodzajów księgowości. Korzystanie z kompleksowej pomocy firm zewnętrznych zajmujących się rachunkowością jest najlepszym wyjściem z sytuacji, gdyż pozwala swoją energię skierować nie na kwestie formalne, ale na działania wytwórcze.

Czemu warto zlecać prowadzenie księgi handlowej firmie zewnętrznej?

Prowadzenie pełnej księgowości jest konieczne w przypadku podmiotów gospodarczych, które rocznie generują przychód ponad 2 miliony euro (w przeliczeniu na złotówki) oraz wszystkich spółek osobowych i kapitałowych. Jej rzetelne uzupełnianie pozwala w każdym momencie na wgląd w sytuację finansowa firmy i podjęcie różnych ważnych decyzji dotyczących rozwoju czy obrania odpowiedniej strategii, aby móc zbudować przewagę konkurencyjną na rynku niezależnie od branży. Prowadzenie księgi handlowej jest dużym wyzwaniem, gdyż wymaga bieżącego śledzenia zmieniających się dość często przepisów prawa i posiadania zaawansowanej wiedzy z zakresu rachunkowości. W związku z tym, najlepszym rozwiązaniem okazuje się zlecanie kwestii księgowych na zasadzie outsourcingi zewnętrznej firmie.

Rzetelne prowadzenie pełnej księgowości sprawia, iż dany podmiot gospodarczy zachowuje pełną wiarygodność oraz transparentność, na co uwagę zwraca coraz większa ilość kontrahentów i współpracowników. Kolejną zaletą jest możliwość dokonywania analiz finansowych oraz budowania długofalowych strategii biznesowych, które mają służyć nieustannemu rozwojowi firmy i wyznawaniu przez nią dobrych wartości. Ponadto, księga handlowa pozwala dostosowywać się do zmieniającej się szybko sytuacji na rynku. Korzystanie z usług Kancelarii Biegłego Rewidenta Anna Obara pozwala na przejrzystą współpracę, bieżące rozwiazywanie problemów, odpowiadanie na wszelkie wątpliwości, aż wreszcie możliwość „spokojnego spania” przez właściciela, a także uniknięcia kłopotliwego tłumaczenia się przed Urzędem Skarbowym.

Co jeszcze warto wiedzieć o księdze handlowej?

W księdze handlowej trzeba na bieżąco zapisywać wszelkie zdarzenia handlowe. Wykonywane księgowania są we właściwy sposób kategoryzowane, aby łatwo można było wykonać miesięczne podsumowanie. Brak konieczności zatrudniania księgowej we własnej firmie pozwala na duże oszczędności, które ponosi przedsiębiorstwo w związku z przygotowaniem nowego miejsca pracy. Ponadto, korzystając z usług doświadczonej Kancelarii Biegłego Rewidenta Anna Obara z Warszawy zyskujesz nie tylko kompleksowe prowadzenie księgi handlowej, ale także fachowe doradztwo w kwestiach związanych z szeroko rozumianą rachunkowością. Żeby uzyskać przewagę nad konkurencją konieczne jest skorzystanie z zewnętrznego aparatu analitycznego, wspomagającego podejmowanie decyzji z dziedziny zarządzania finansowego firmą oraz prowadzących do optymalizacji podatkowej, co oferuje właśnie wspomniana Kancelaria Biegłego Rewidenta Anna Obara. 

Opracowanie:

Kancelaria Biegłego Rewidenta Anna Obara Sp. z o.o.

Warszawa , Bukowińska 22 lok. 53

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas