Materiał Partnera Biuro rachunkowe – doradca finansowy.

Biuro rachunkowe – doradca finansowy.

Założenie firmy wiąże się z rozliczeniami z fiskusem i ZUS. Powinniśmy skupić się nie tylko na rozwoju działalności, ale też na rachunkowości. Musimy wybrać formę opodatkowania, więc dobrze mieć osobistego doradcę, który pokieruje niektórymi sprawami. Fachowej porady potrzebujemy także przy zakładaniu spółki i zatrudnianiu pracowników. Znajdziemy ją w biurze rachunkowym.

Dlaczego warto mieć doradcę podatkowego?

Przepisy podatkowe są niekiedy niezrozumiałe. Potrzebujemy szerokiej wiedzy do prawidłowego prowadzenia rachunkowości. Odliczanie kosztów często przysparza wielu problemów. Wybór formy opodatkowania, jest również dużym dylematem, ponieważ musimy wiedzieć, która opcja jest korzystniejsza dla naszego biznesu.  Kolejną sprawą jest księgowanie operacji gospodarczych. Najmniej problemów stwarza karta podatkowa i ryczałt ewidencjonowany. Książka przychodów i rozchodów, choć wydaje się prostą ewidencją, to nie do końca jest przysłowiową bułką z masłem. Można powiedzieć, że rachunkowość jest dla księgowych i właściwie niech tak pozostanie, a my skoncentrujmy się na rozwijaniu firmy. Udajmy się do Biura Rachunkowego np. Urszuli Chajduga, w którym uzyskamy wszelką pomoc.  Nie róbmy tego, na czym się nie znamy, bo niewinny błąd, może skutkować karą pieniężną, co będzie zupełnie nieopłacalne.

Zatrudnić księgową czy wybrać biuro rachunkowe?

Wybór pomiędzy zatrudnieniem osoby do prowadzenia księgowości, kadr i płac, a wynajęcie biura rachunkowego, jest sprawą wartą przemyślenia. Przede wszystkim, musimy się zastanowić, czy nasza firma potrzebuje księgowego, czy firmy zewnętrznej. Teoretycznie, dobrze mieć pod ręką księgową, która zajmie się rozliczeniami. Problem w tym, że musimy stworzyć stanowisko pracy i znaleźć pracownika, co generuje koszty dla firmy. W sytuacji, gdy znajdujemy się na początku drogi biznesowej, ruszamy na podbój rynku i nie posiadamy stałych wpływów, zatrudnianie pracownika jest dużym obciążeniem dla biznesy, który dopiero zaczyna na siebie zarabiać. Alternatywą i to zdecydowanie lepszą, jest oddanie rachunkowości oraz dokumentacji kadrowo – płacowej do Biura Rachunkowego. Ten wariant jest ekonomiczny i wygodny, ponieważ nie zajmujemy się pracownikiem, nie wiąże nas też umowa o pracę, a ponadto odchodzą koszty wynagrodzenia.

Kompleksowe usługi księgowe.

Biura rachunkowe prowadzą zarówno małą księgowość, jak i rozszerzoną - pełną księgowość. Z tego też powodu wiele przedsiębiorstw zrezygnowało z pracowników, a sprawy rachunkowości zleca do biur księgowych. Księgowa w biurze rachunkowym dopilnuje wszystkich spraw rachunkowych oraz związanych z pracownikami. Nie musimy obawiać się kary za błędy w księgach, ponieważ to biuro rachunkowe ponosi odpowiedzialność finansową. Biuro rachunkowe Urszula Chajduga ma uprawnienia zweryfikowane przez Ministerstwo Finansów i potwierdzone wydanym świadectwem kwalifikacyjnym, a także Ubezpieczenie OC na wypadek popełnionych błędów. Poszukując biura rachunkowego, dowiedzmy się w jaki sposób księgowi sprawią, że legalnie zminimalizujemy wysokość podatku. Jest wiele sposobów na zmniejszenie obciążeń podatkowych, które znają jedynie księgowi.  Możemy nawet uniknąć odprowadzania podatków, zgodnie z prawem.

Opracowanie:

Biuro Rachunkowe Chajduga Urszula

Sosnowiec , mjr. Hubala-Dobrzańskiego 124 lok. 9

Podziel się