Artykuł sponsorowany Biuro rachunkowe - dlaczego warto powierzyć księgowość firmy profesjonalistom?

Biuro rachunkowe - dlaczego warto powierzyć księgowość firmy profesjonalistom?

Prowadzenie księgowości to zadanie, którym profesjonalnie zajmie się biuro rachunkowe. W zależności od firmy, można zdecydować się na obsługę kompleksową lub na zlecanie konkretnych usług. Dla większości firm oznacza to wygodę i bezpieczeństwo rozliczeń wszelkiego typu, a niejednokrotnie także oszczędność. Oto 3 powody, dla których pomoc zewnętrznego biura jest korzystniejsza niż zatrudnienie etatowego księgowego!

Kompleksowość usług

Profesjonalne biuro rachunkowe oferuje kompleksowe usługi z zakresu płac, kadr, podatków i wszelkich innych spraw z nimi powiązanych. Odpowiada za umowy pracownicze, rozliczenia podatkowe i prowadzenie ewidencji. Poza stałymi obowiązkami wypełnia też niespodziewane zadania wynikające z nagłych potrzeb. Jest to możliwe dzięki liczbie zatrudnionych w nim osób o różnych specjalizacjach. Przykładem jest biuro Lidmar Audyt Doradztwo Finanse, które oferuje szeroki wachlarz usług elastycznie dopasowanych do potrzeb klienta. Oznacza to, że biuro kontroluje kwestie, takie jak sprawy podatkowe i płacowe firmy, czy prowadzenie księgi przychodów i rozchodów.

Firma Lidmar Audyt Doradztwo Finanse, zlokalizowana w Legionowie, specjalizuje się w usługach księgowości, audytu, doradztwa podatkowego i finansowego. Oferuje prowadzenie ksiąg rachunkowych i podatkowych, rozliczenia roczne (PIT), deklaracje Jednolitego Pliku Kontrolnego. W ramach audytu świadczy usługi audytu kadrowego, podatkowego, dotacji oraz badania sprawozdań finansowych. Firma udziela także opinii i wyjaśnień dotyczących obowiązków celnych i podatkowych, oferując stałą współpracę lub doraźne konsultacje. Doradztwo finansowe obejmuje utrzymanie płynności finansowej klienta, tworzenie biznesplanów, strategii marketingowych oraz pomoc w ubieganiu się o wsparcie krajowe i unijne dla firm. Adf Lidmar stawia na profesjonalizm, rzetelność i kompleksowe podejście do potrzeb klienta, wspierając ich na każdym etapie prowadzenia działalności gospodarczej.

Odpowiedzialność za szkody

Choć zależy to od umowy między dwiema stronami, to jednak z większości przypadków biuro rachunkowe odpowiada prawnie za prowadzenie księgowości. Oznacza to, że w razie nieprawidłowości i szkód wyrządzonych przez jego pracowników, klient otrzyma rekompensatę. Warto zadbać o te kwestie, ponieważ zapewniają klientowi komfort i bezpieczeństwo. Dodatkowo każde biuro rachunkowe, w przeciwieństwie do indywidualnie działających księgowych, ma obowiązek wykupienia ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC). Oznacza to, że nie trzeba martwić się o możliwe roszczenia. Polisa daje gwarancję, że poszkodowany klient otrzyma zadośćuczynienie, jeśli tylko wina będzie rzeczywiście leżała po stronie biura.

Oszczędność finansowa

Choć dobre biuro rachunkowe proponuje obsługę wszelkich spraw kadrowo-płacowych, skarbowych i ewidencyjnych, to jego usługi mogą okazać się mniej kosztowne niż zatrudnienie pełnoetatowego księgowego w firmie. W dużej mierze jest to zasługą wspomnianej już kompleksowości usług. Warto też pamiętać, że zatrudnianie pracownika na stanowisku księgowego wiąże się nie tylko z jego stałą pensją, ale też z potrzebnymi kursami i szkoleniami, które pozwalają na bieżąco śledzić zmiany prawne. Szczególnie w przypadku niewielkich firm może okazać się, że stała opłata za usługi biura rachunkowego jest dużo korzystniejsza od stworzenia osobnego miejsca pracy dla wykwalifikowanego księgowego. Dla dużych przedsiębiorstw atutem biura jest łatwiejsze uporanie się z nawet najbardziej skomplikowanymi sprawami księgowymi.

Opracowanie:

Lidmar Audyt Doradztwo Finanse Jankowscy Sp.j.

Legionowo , Słowackiego 22

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter