Artykuł sponsorowany Badania środowisk pracy w wykonaniu Centrum Badawczo-Rozwojowego PALAB

Badania środowisk pracy w wykonaniu Centrum Badawczo-Rozwojowego PALAB

Centrum Badawczo-Rozwojowe PALAB z miejscowości Łęczyca, słynie z wykonywania badań nieniszczących dla klientów z sektora budowlanego, energetycznego czy też przemysłowego. Doświadczeni eksperci pracujący na najwyższej klasie sprzęcie laboratoryjnym prócz analiz NDT są jednak również w stanie zaproponować inne ważne usługi. Mowa o badaniach środowisk pracy, dzięki którym przedsiębiorcy mogą wyznaczyć właściwe strategie BHP, od dobrania odpowiednich środków ochrony osobistej począwszy, na stosowaniu określonych rozwiązań technicznych kończąc. Szczegóły przedstawiamy w dalszych częściach artykułu.

Cel badania środowisk pracy

Środowiska pracy, zwłaszcza w zakładach przemysłowych, są bardzo odmienne, a lista niebezpiecznych czynników jest długa. Przedsiębiorcy muszą zatem dla wyznaczania sposobów ochrony zdrowia swoich pracowników wykonywać zarówno ogólne badania panujących na danych stanowiskach warunków, jak i szczegółowe analizy. Dla przykładu prace dotyczące obróbki skrawaniem czy produkcją środków chemicznych wymagają określenia zagrożeń związanych z kontaktem człowieka z różnymi substancjami. Istotne jest tym samym analizowanie ich składu, poziomu palności oraz ryzyka wybuchu. To właśnie takimi specjalistycznymi badaniami środowisk pracy zajmują się eksperci Centrum Badawczo-Rozwojowego PALAB, dzięki którym zakłady przemysłowe mogą zadbać o najwyższy poziom bezpieczeństwa swojej kadry.

Przykłady badań środowisk pracy

Jak już wspomniano, badania środowiska pracy to nie tylko analizy ogólnych warunków panujących w danym zakładzie czy na placu budowy, ale także wpływa różnych czynników na zdrowie pracowników. Centrum Badawczo-Rozwojowe PALAB prócz analizy oświetlenia i hałasu (w środowisku ogólnym, dźwięków generowanych przez instalacje przemysłowe, maszyny i urządzenia czy hałas elektrowni wiatrowych), oferuje także analizy chemiczne oraz badania olejów. To z różnymi środkami chemicznymi czy właśnie olejami mają bowiem kontakt operatorzy różnym maszyn i technologii przemysłowych, a dokładne poznanie parametrów mediów roboczych pozwala dobrać właściwe środki ochrony dla pracowników i strategie bezpieczeństwa przeciwpożarowego czy przeciwwybuchowego. Specjaliści PALAB zapewniają zatem:

 • badanie gęstości olejów,

 • badanie temperatury zapłonu oleju,

 • badanie zawartości wody oleju,

 • badanie liczny zasadowej i kwasowej oleju,

 • badanie zanieczyszczenia ciał stałych oleju,

 • badanie kąpieli galwanicznych,

 • analizy badawcze różnych materiałów,

 • oznaczanie składu chemicznego i ustalanie gatunku w stalach i żeliwach, w mosiądzach i brązach, w stopach łożyskowych, w stopach aluminium.

3 powody, dla których warto zlecić badania środowiska pracy ekspertom PALAB

Centrum Badawczo-Rozwojowe PALAB otwarte jest na współpracę doraźną lub stałą z różnymi klientami, od zakładów przemysłowych począwszy, na warsztatach, pracowniach metaloplastycznych czy elektrowniach kończąc. Dlaczego to właśnie na wsparcie ekspertów z miejscowości Łęczyca warto postawić? Centrum Badawczo-Rozwojowe PALAB to gwarancja wykonywania badań środowiska pracy:

 • w zgodzie ze wszystkimi normami BHP, UDT, PIP, dyrektywami unijnymi czy normami PN-EN, ISO i DIN,

 • terminowo, błyskawicznie i bardzo wnikliwie, co możliwe jest dzięki multidyscyplinarnej wiedzy doświadczonego zespołu oraz pracy na wysokiej klasie sprzęcie,

 • przy atrakcyjnych cenach.

Przedsiębiorcy liczyć mogą też na pomoc w doborze właściwych środków ochrony dla swoich pracowników oraz na wsparcie przy tworzeniu spójnych strategii BHP i ppoż.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter