Artykuł sponsorowany Aranżacja witryny sklepowej – wykorzystaj folie samoprzylepną

Aranżacja witryny sklepowej – wykorzystaj folie samoprzylepną

Witryny sklepowe aranżowane muszą być w taki sposób, aby przyciągać uwagę klientów. O ile szyby w galeriach handlowych zdobi się delikatnymi foliami, które nie zasłaniają znacznie tafli szkła, o tyle w przypadku sklepów zewnętrznych wybiera się wielkoformatowe okleiny. Jakie ich rodzaje są dostępne na rynku i jak powinno się je tworzyć? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszych częściach artykułu.

Rodzaje folii samoprzylepnych

Folie samoprzylepne są bardzo różnorodne. Można z nich wycinać same literki, napisy i grafiki, jak i można tworzyć wielkoformatowe projekty. Rodzajów folii jest wiele, podobnie jak pomysłów ich wykorzystania. Popularne są między innymi folie odblaskowe i fluoroscencyjne, a także niebywale eleganckie folie mrożone. Można w nich wykonywać perforacje – wzroki dekoracyjne lub też wycinane kształty przedmiotów. Ciekawym rodzajem folii samoprzylepnych są również te lustrzane.

Jeśli chodzi zaś o jakość, warto zainteresować się foliami monomerycznymi, które stosować można również na witrynach zewnętrznych. Sprawdza się ona na powierzchniach płaskich, jak i zaokrąglonych. Można oklejać nimi również powierzchnie z blachy, dibondu, plexy czy PCV. W przypadku, kiedy zależy nam jednak na kilkuletniej trwałości, lepiej wybrać folie samoprzylepne polimerowe. Są one idealne nawet na powierzchniach nieregularnych i przetłaczanych. Jest to wynik wysokiej elastyczności.

Kiedy warto okleić witrynę folią?

Folie samoprzylepne stosuje się zarówno w budynkach, jak i na witrynach zewnętrznych. W drugim przypadku warto je stosować z kilku względów. Po pierwsze dobrze przygotowana grafika może stać się ważnym i eleganckim nośnikiem reklamowym. Warto postawić na rozwiązania kreatywne i artystyczne. Po drugie folia samoprzylepna może pomóc w zaciemnieniu wnętrza tak, by stworzyć w nim bardziej intymną atmosferę z dala od miejskiego zgiełku. Wtedy najlepiej wybierać folie o średniej transparentności.  Kolejnym powodem stosowania oklein na witryny jest zwiększenie bezpieczeństwa szyby. Folie sprzyjają izolacji akustycznej i termicznej, a także antywłamaniowości.

Pokreślić również warto to, że folie samoprzylepne stały się ważnym elementem promocji outdoorowej. Są tanie, łatwe w tworzeniu, a także bardzo wytrzymałe. Wykorzystując je można zrezygnować m.in. z różnych oznakowań czy szyldów. Obecnie stosują je zatem banki, sklepy spożywcze, zakłady fryzjerskie, salony kosmetyczne, księgarnie, sklepy odzieżowe, a także gabinety dentystyczne czy galerie sztuki. 

Jak stworzyć piękną okleinę dla witryny?

Tworzenie odpowiedniej aranżacji dla witryny powinno odbywać się przy udziale specjalistów z firm graficznych. To one zaproponują kreatywne i wyróżniające się rozwiązania, a także przygotują odpowiedni projekt cyfrowy. To z nim zaś należy udać się do takich miejsc jak AGENCJA ROLAND. Firma ta zajmuje się wycinaniem grafik czy napisów z folii samoprzylepnej według wskazań klientów. Pomaga ona też w profesjonalnym montażu. Na co jednak zwrócić szczególną uwagę przy doborze folii matowych, nabłyszczanych, piaskowanych czy też mrożonych?

Ważne jest wybieranie produktów o wysokiej jakości. Folia musi być odporna na różne warunki pogodowe, a także ewentualne uszkodzenia mechaniczne.

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter