Artykuł sponsorowany Agencja celna – kiedy warto skorzystać z jej usług?

Agencja celna – kiedy warto skorzystać z jej usług?

Wewnątrzwspólnotowe transakcje, import oraz eksport to usługi, z których korzysta coraz więcej polskich przedsiębiorców i producentów. To dzięki nim możemy dotrzeć do szerszego grona odbiorców oraz zakupić potrzebne materiały w atrakcyjnych cenach. Jednak każdy wywóz i nabycie towarów poza terytorium kraju wiąże się z pewnymi ograniczeniami i wymaga wypełnienia stosownych dokumentów. Właśnie w tym pomagają agencje celne. Poznaj ich usługi!

Usługi agencji celnej – poznaj je!

Do agencji celnej najczęściej zgłaszają się właściciele firm, które uczestniczą w wymianie towarów między krajami członkowskimi Unii Europejskiej lub krajami trzecimi. Przepisy prawne dotyczące obsługi i procedur celnych nieustannie się zmieniają – w związku z czym trzeba poświęcać mnóstwo czasu, aby być z nimi na bieżąco. Co więcej, wszelkie procedury związane z przejściem towarów przez granicę danego kraju są skomplikowane i wymagają sporządzenia wielu dokumentów. Jeżeli chcesz zaoszczędzić czas i zyskać gwarancję szybko i profesjonalnie przeprowadzonej odprawy – zgłoś się do Agencji Celnej Gigamper!

Korzystając z usług wykwalifikowanych agentów celnych, możesz liczyć na:

  • zabezpieczenie na poczet długu celnego;
  • prowadzenia ewidencji towarów magazynowanych w składzie celnym;
  • obsługę i pomoc w realizacji zgłoszeń celnych towarów – dotyczy importu i eksportu;
  • przeładunek i tymczasowe przechowywanie towarów;
  • przygotowywanie pism, zezwoleń i wniosków;
  • profesjonalne doradztwo mające na celu usprawnić i przyśpieszyć procedurę odprawy celnej towarów.

W ramach świadczonych usług agencja celna może reprezentować klientów przed organami państwowymi.

To jeszcze nie wszystko!

Większość agencji, w tym wspomniana firma Gigamper, prowadzi własny skład celny – czyli wyodrębniony magazyn będący pod stałym nadzorem organów celno-skarbowych. To tam mogą być przechowywane towary spoza UE.

Agenci celni pomogą w przygotowaniu dokumentacji niezbędnej do uzyskania pozwolenia na składowanie towarów, przeprowadzą ewidencję, jak i pomogą podczas rozładunku, załadunku i przeładunku.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas