Artykuł sponsorowany Szerokie zastosowanie alkoholu etylowego produkowanego przez firmę Bioetanol Aeg

Szerokie zastosowanie alkoholu etylowego produkowanego przez firmę Bioetanol Aeg

Alkohol etylowy ma szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu począwszy od przetwórstwa spożywczego, poprzez branżę kosmetyczną, chemiczną, farmakologiczną, a także do produkcji rozpuszczalników. Etanol spożywczy otrzymuje w wyniku fermentacji alkoholowej produktów rolnych, zaś odwodniony etanol uzyskuje się poprzez destylację azeotropową. Poznaj ofertę alkoholu rektyfikowanego i odwodnionego od firmy Bioetanol Aeg.

Produkcja i zastosowanie alkoholu etylowego

Alkohol etylowy jest bezbarwną, łatwopalną cieczą, posiadającą swoisty zapach i charakterystyczny piekący smak. W obecności powietrza pali się ona słabo widocznym, niebieskim płomieniem. Może się mieszać w dowolnym stopniu z wodą, wiec z powodzeniem sprawdza się jako polarny rozpuszczalnik organiczny. Podstawową działalnością doświadczonej firmy Bioetanol Aeg z Chełmży w województwie kujawsko-pomorskim, jest produkcja alkoholu etylowego, zarówno rektyfikowanego (zwykłego i luksusowego), odwodnionego (zwykłego oraz farmaceutycznego), bioetanolu (pod postacią płynów do biokominków), a także środków do dezynfekcji. Alkohol rektyfikowany jest nazywany potocznie spirytusem i posiada moc 96,5 %. Służy jako substrat do produkcji różnych wyrobów alkoholowych w przemyśle spożywczym, a  także do wytwarzania aromatów lub konserwacji wyrobów piekarniczych. Stosuje się go także w branży kosmetycznej, do produkcji perfum i różnych kosmetyków. Otrzymuje się go w wyniku fermentacji alkoholowej zbóż, buraków cukrowych lub ziemniaków.

Rodzaje alkoholu etylowego oferowane przez firmę Bioetanol Aeg

Alkohol etylowy przeznaczony na cele spożywcze musi posiadać najwyższą czystość i być pozbawiony wielu substancji szkodliwych dla zdrowia ludzi, a także spełniać wszystkie restrykcyjne normy narzucane przez Unię Europejską. Z kolei, etanol bezwodny (inaczej spirytus absolutny) o mocy sięgającej około 99,9% nie może być fizycznie otrzymany poprzez destylację zwykłego spirytusu. Uzyskuje się go poprzez destylację azeotropową lub rzadziej poprzez związanie wody ze spirytusu przy zastosowaniu siarczanu sodu, tlenku wapnia albo bezwodnego siarczanu magnezu. Ten rodzaj alkoholu etylowego posiada silne właściwości higroskopijne, czyli pochłania wodę z otoczenia, W związku z tym, konieczne jest przechowywanie go w szczelnych naczyniach. Bezwodny etanol jest szeroko stosowany w przemyśle farmaceutycznym do produkcji różnych leków i syropów.

Rektyfikowany alkohol etylowy dla branży przemysłowej jest wytwarzany w procesie syntezy z mieszaniny tlenku węgla, wody i wodoru. Podczas takiej syntezy uzyskiwany jest etanol również o stosunkowo wysokim stopniu czystości. Jest on relatywnie tani w produkcji, a poza tym nie ma szkodliwego wpływu na środowisko. Dzięki temu jest z powodzeniem stosowany  w przemyśle chemicznym jako: rozpuszczalnik, składnik chemii do sprzątania (np. płynu do szyb czy środków do mycia sanitariatów). Ponadto, używany jest jako dodatek do produkcji niektórych materiałów budowanych, klejów, żywic oraz w przemyśle drukarskim. Zaopatrując się w alkohol etylowy rektyfikowany lub odwodniony możesz mieć pewność, że zyskujesz wyselekcjonowane produkty najwyższej jakości. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas