Artykuł sponsorowany Renesans lodów rzemieślniczych. Dlaczego tradycyjne lodziarnie powróciły do łask?

Renesans lodów rzemieślniczych. Dlaczego tradycyjne lodziarnie powróciły do łask?

Rozkwit sezonu letniego wiąże się z ogromnym zainteresowaniem deserami serwowanymi na zimno. Liczne polskie lodziarnie wychodzą naprzeciw potrzebom klientów i przygotowują własne wyroby. Lody rzemieślnicze, bo o nich mowa, powstają na bazie starannie opracowanych receptur. Są naturalne, zawierają prawdziwe mleko, świeże owoce i różnorodne dodatki. Z czego wynika rosnąca popularność lodów rzemieślniczych w Polsce?

Chemiczne mieszanki odchodzą do lamusa

Jeszcze do niedawna część lodziarni korzystała z gotowych mieszanek i przetworzonych, zagęszczonych past owocowych. Do produkcji lodów wykorzystywano mleko w proszku oraz masę innych sztucznych zamienników. Zdaje się, że te czasy odeszły w niepamięć, bowiem coraz więcej punktów usługowych powraca do korzeni. Co to oznacza? Ano to, że przeżywamy prawdziwy rozkwit popularności lodów rzemieślniczych. Produkcja tych smakowitych wyrobów wyklucza stosowanie chemicznych mieszanek i wprowadza konieczność używania naturalnych składników.

Dlaczego lody rzemieślnicze są tak popularne?

Klienci odczuwają wyraźny przesyt związany ze spożywaniem niezdrowej żywności, bogatej w chemiczne ulepszacze i ogromne ilości cukru. Właśnie z tego powodu wybierają lody rzemieślnicze, w których sztuczne składniki są zastąpione naturalnymi półproduktami – zaznacza pracownik kawiarni Klapec w Gliwicach.

Im krótszy skład lodów naturalnych, tym lepiej. Co więcej, ze względu na swoje właściwości, poszczególne ingrediencje nie powinny mieć zbyt długiego terminu ważności. Oznacza to, że prawdziwe lody rzemieślnicze muszą być pozbawione sztucznych konserwantów, stabilizatorów oraz barwników. Należy więc używać tylko i wyłącznie naturalnych produktów, najlepiej pozyskanych od lokalnych dostawców. Mowa o świeżym mleku, śmietanie, wiejskich jajach i cukrze bez chemicznych dodatków.

Kiedy już stworzymy bazę, dodajemy składniki nadające odpowiednie walory smakowe, np. sezonowe owoce, czekoladę, zioła, a niekiedy również warzywa. Nieoczywiste połączenia wzbudzają największe zainteresowanie klientów – dodaje nasz rozmówca.

Autorska receptura to klucz do sukcesu

Kluczem do sukcesu jest stworzenie autorskich receptur, na bazie których powstają różnorodne smaki lodów. Jest to ogromne wyzwanie dla producentów lodów gałkowych, bowiem starają się oni zaciekawić klienta nieoczekiwanymi kompozycjami. Słony karmel, truskawka, czekolada, a także przepyszne sorbety i desery (także w wersji wegańskiej) to tylko niektóre propozycje. Co ciekawe, ceniące się, tradycyjne lodziarnie wytwarzają we własnym zakresie nie tylko lody rzemieślnicze, ale również wafelki. Dzięki temu są one zawsze świeże, chrupkie i aromatyczne.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter