Artykuł sponsorowany Produkty niezbędne do pieczenia ciast

Produkty niezbędne do pieczenia ciast

Aromatyczne makowce, puszyste serniki, złociste babki drożdżowe to tradycyjne polskie wypieki, bez których trudno wyobrazić sobie święta, duże imprezy rodzinne oraz niewielkie spotkania towarzyskie. Najbardziej doceniane przez gości są oczywiście wypieki domowe. Żaden aromat nie zastąpi zapachu świeżego ciasta roznoszącego się po domu. Chociaż każde przepis wymaga użycia nieco innych składników, wszyscy amatorzy domowych wypieków powinni wyposażyć się w podstawowe produkty, z których można szybko wyczarować przepyszny deser.

Na co zwracać uwagę, wybierając składniki do pieczenia ciast?

Podstawowe składniki do pieczenia ciast to oczywiście mąka, cukier, jajka, margaryna, proszek do pieczenia lub drożdże. Ich rodzaj i jakość ma ogromny wpływ na efekt pracy.

W przypadku wypieków, które powinny mocno wyrosnąć, konieczne jest dobranie odpowiedniego rodzaju mąki – tłumaczy ekspert ze sklepu 24amk.pl. Typ 500 i 650 to mąki uniwersalne, jednak do delikatnych biszkoptów najlepsza jest mąka typu 450, zwana czasem tortową.

Kolejny ważny składnik to oczywiście cukier. Zazwyczaj stosuje się biały kryształ, warto jednak zaopatrzyć się także w cukier trzcinowy o pięknym, złotym odcieniu, który może posłużyć jako dekoracja gotowych wypieków. Do pieczenia ciast zwykle stosowane są też tłuszcze takie, jak margaryna, masło lub olej. Dla osób, które nie mają wprawy w pieczeniu ciast lub które mają mało czasu, dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w kilka gotowych mieszanek do pieczenia ciast lub gotowych mas i kremów takich, jak choćby masa makowa z bakaliami. Dzięki nim dużo prościej i szybciej można przygotować pyszny deser, a ryzyko zakalca jest dużo mniejsze.

Jakie dodatki do ciast warto stosować?

Jak wiadomo, diabeł tkwi w szczegółach. Nie wolno więc zapominać o zadbaniu o odpowiedni aromat i dekorację ciasta. Warto postawić na składniki naturalne. Laska wanilii sprawdzi się we wszystkich drożdżowych wypiekach, sernikach, babkach, mazurkach i tartach. Drobno posiekane orzechy laskowe, migdały, skórka pomarańczowa to produkty, które mogą być zarówno składnikami samego ciasta, jak i jego dekoracją. Frużelina z jagód lub truskawek nie tylko nada wypiekom piękne kolory, ale pozwoli przywołać smaki lata w czasie długich, zimowych popołudni.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas