Artykuł sponsorowany O zaletach picia kawy z ekspresów od firmy Dom-Service

O zaletach picia kawy z ekspresów od firmy Dom-Service

Czy kawa z ekspresu jest zdrowa? Szacuje się, że nawet 80% społeczeństwa nie wyobraża sobie dnia bez przynajmniej jednej filiżanki aromatycznego napoju. Jedni sięgają po niego z przyzwyczajenia, inni z powodu właściwości pobudzających, a niektórzy – dla wyjątkowego smaku. Niewiele osób zastanawia się jednak nad jej znaczeniem dla zdrowia. Okazuje się, że czynnikiem decydującym jest regularne dbanie o ekspres. Możesz to zrobić z pomocą Dom-Service.

Czy kawa z ekspresu jest zdrowa?

Z racji tego, że ekspres do kawy przygotowuje energetyczny napój na bazie świeżo zmielonych ziaren, które są z kolei źródłem antyoksydantów, działających przeciwstarzeniowo, ale również przeciwutleniaczy, które mają pozytywny wpływ na przebieg wielu ekspresów w organizmie. Co więcej, czarny napar zmniejsza również ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia. Trwają również badania potwierdzające wpływ kawy na przeciwdziałanie demencji, a także chorób Parkinsona i Alzheimera.

Wybór napoju przygotowanego w ekspresie do kawy daje również gwarancję tego, że jego użytkownicy korzystają z dobrodziejstwa wysokiej jakości ziaren, a nie jej rozpuszczalnych zamienników. Podsumowując, kawa z ekspresu nie musi mieć negatywnego wpływu nad zdrowie – pod warunkiem że urządzenie jest regularnie czyszczone. Dlaczego to takie ważne? Przede wszystkim dlatego, że w jego wnętrzu odbywa się wiele procesów, podczas których niewielkie ilości ziaren odkładają się w częściach eksploatacyjnych, a stąd już niedaleka droga do rozwoju bakterii czy pleśni.

Jak dbać o ekspres do kawy?

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że ekspresy do kawy należy regularnie odkamieniać, wszak na powierzchni poszczególnych elementów zbiera się charakterystyczny osad. W tym celu najlepiej użyć specjalnych preparatów do usuwania kamienia. Nie można zapomnieć również o konieczności dokładnego czyszczenia obwodów, którymi płynie mleko. To właśnie tutaj bowiem może zbierać się duża ilość bakterii. W tym miejscu warto wspomnieć również o działaniach profilaktycznych, takich jak zakupienie filtra do wody, który umożliwia użytkownikom urządzenia rzadsze czyszczenie.

Akcesoria do ekspresów do kawy, ale również same maszyny na potrzeby domowe i te stworzone z myślą o lokalach gastronomicznych, można znaleźć w ofercie firmy Dom-Service. Przedsiębiorstwo ze Szczecina zajmuje się zarówno sprzedażą, jak i serwisowaniem urządzeń, a do tego oferuje swoim klientom fachowe doradztwo, dzięki któremu będą mogli oni dopasować ekspres do swoich potrzeb. Specjaliści oferują również kompleksową obsługę firm i instytucji, dzięki temu jej pracownicy nie muszą martwić się serwisem czy konserwacją na własną rękę.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter