Artykuł sponsorowany Na czym polega proces zgrzewania pojemników i opakowań?

Na czym polega proces zgrzewania pojemników i opakowań?

Proces zgrzewania pojemników i opakowań to nieocenione rozwiązanie w branży gastronomicznej. Właśnie tam jednym z największych wyzwań jest zabezpieczenie żywności przed wieloma różnymi zagrożeniami – zabrudzeniami, utratą temperatury oraz utratą walorów smakowych. W takich sytuacjach bardzo pomocny jest proces zgrzewania opakowań, który eliminuje każde z powyższych zagrożeń. Jak przebieg proces zgrzewania opakowań i jakie ma zalety?

Zalety zgrzewania opakowań

Proces zgrzewania opakowań oraz sama zasada jest bardzo prosta. Cząsteczki górnej i dolnej warstwy opakowania przeplatają się ze sobą na skutek wysokiej temperatury i nacisku. Dzięki temu dają szczelne i trwałe łączenie, bez konieczności stosowania dodatkowych elementów, które by je spajały. Z uwagi na specyfikę procesu zgrzewania opakowań, stosuje się materiały wykazujące właściwości termoplastyczne. Zalicza się do nich głównie tworzywa sztuczne – opakowania plastikowe oraz papierowe. Dzięki zgrzewaniu opakowań można więc m.in. zabezpieczyć płynne posiłki przed ich rozlaniem oraz przesiąkaniem. Jest to bardzo pomocne zwłaszcza w przypadku dań, które serwuje się na wynos – transportowanie zgrzewanych opakowań jest łatwiejsze i wygodniejsze. Pojemniki, które są zabezpieczone folią, chronią także dania przed zanieczyszczeniem i zmieszaniem się posiłków. Poza tym wykonane szczelnie zamknięcie powoduje, że dania dłużej zachowują swój smak, temperaturę i wartości odżywcze. Bardzo istotne jest również to, że sposób takiego pakowania to gwarancja pięciokrotnie dłuższego czasu przechowywania żywności.

Dlaczego proces zgrzewania opakowań to dobre rozwiązanie?

Zgrzewanie opakowań umożliwia uszczelnienie ich i wpływa na jakość żywności. Odpowiednio wykonany zgrzew wpływa zarówno na konserwację, jak i zachowanie na dłużej właściwości organoleptycznych produktu, wydłużenie okresu trwałości, a także czasu przydatności. 

Jak mówi pracownik firmy handlowej ELTE oferującej sprzedaż pojemników zgrzewanych: 

Technologia zgrzewania opakowań jest niezbędna w branży gastronomicznej. Rozwiązanie to jest stosowane na szeroką skalę m.in. we wszystkich lokalach, które serwują dania na wynos lub oferują opcję dowozu. Ze zgrzewanych opakowań chętnie korzystają także firmy cateringowe, które obsługują wydarzenia w obiektach, w których nie ma wystarczającego miejsca do przygotowania posiłków. Opakowania zgrzewane bardzo chętnie są stosowane również jako pojemniki do diet pudełkowych. 

Decydując się na zakup opakowań do zgrzewania, należy wybierać jedynie sprawdzone firmy oferujące ich sprzedaż. Wysokiej jakości materiały oraz doświadczeni pracownicy to gwarancja udanej transakcji.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas