Artykuł sponsorowany Kiszonki jako naturalny sposób na oczyszczanie organizmu

Kiszonki jako naturalny sposób na oczyszczanie organizmu

Kiszona kapusta czy ogórki goszczą na naszych stołach nie od dziś. Jednak oferta produktów kiszonych jest o wiele szersza. Na rynku dostępne mamy kiszone warzywa, owoce i soki z kiszonek. Oprócz oczywistych walorów smakowych wachlarz ich zalet jest o wiele większy. Wpływają one pozytywnie na odporność, przyspieszają metabolizm, a także są świetnym i naturalnym sposobem na oczyszczenie organizmu.

W jaki sposób działają kiszonki?

Wspomnieliśmy już, że kiszonki są dobrym sposobem na oczyszczenie organizmu. Dlaczego? Podczas procesu kiszenia, czyli fermentacji mlekowej, powstaje kwas mlekowy. Jest on naturalnym probiotykiem i świetnie wpływa na skład flory bakteryjnej w jelitach. Wspomaga również trawienie i przyspiesza pracę jelit. W kiszonkach znajduje się również błonnik pokarmowy, który pozytywnie wpływa na pracę całego układu pokarmowego i oczyszcza jelita ze złogów. Dzięki tym składnikom kiszonki świetnie wpływają na detoks naszego organizmu. Różne rodzaje kiszonek produkowane z wysokiej jakości produktów i przygotowywane według dawnych, sprawdzonych receptur znajdziesz u producenta kiszonek Zakiszony z Warszawy.

Sok z kiszonek świetnie oczyszcza organizm

Toksyny dostają się do naszego organizmu każdego dnia z zanieczyszczonym pożywieniem i powietrzem. Dostarczamy ich również sami, paląc papierosy czy pijąc alkohol. Mogą one powodować kłopoty z koncentracją, snem i pogorszeniem nastroju. Nadmiar toksyn powoduje również bóle głowy, a nawet migreny. Chcąc wspomóc detoksykację swojego organizmu, powinniśmy wprowadzić do swojej diety kiszone pokarmy, takie jak kapusta, ogórki, buraki, ale również kiszone soki. Produkuje się je w formie tradycyjnej oraz z nietypowymi przyprawami. Mają one świetne działanie oczyszczające. Przykładowo sok z kiszonego buraka wykorzystywany jest w medycynie ludowej, od wielu lat. Wspiera on trawienie oraz wykazuje działanie oczyszczające nie tylko jelita, ale i cały organizm. Zaleca się pić soki kiszone w ilości 100 ml, dwa razy dziennie. Rano, na czczo i wieczorem, po kolacji. Oczyszczenie organizmu to oczywiście niejedyna korzyść, jakiej dostarczą nam regularnie spożywane kwaszonki. Wpływają one również na poprawę samopoczucia, wspierają pracę serca, wątroby i śledziony.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter