Artykuł sponsorowany Jak wygląda proces produkcji suplementów w firmie Symbiofarm

Jak wygląda proces produkcji suplementów w firmie Symbiofarm

Zdrowy styl życia to nie tylko odpowiednia dawka aktywności fizycznej czy prawidłowa dieta. Aby jak najdłużej móc cieszyć się zdrowiem, pełnią energii i dobrą kondycją skóry, powinniśmy pamiętać o przyjmowaniu składników odżywczych oraz witamin, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Suplementy diety mogą nam w tym pomóc. Jak wygląda proces ich tworzenia?

Suplementy diety - czym są?

Suplementy diety to produkty, w których składzie znajdziemy różne substancje odżywcze, wartościowe dla naszego organizmu, np. witaminy.  Warto jednak zaznaczyć, że zgodnie z prawem, suplementy diety powinny być traktowane nie jako podstawa zdrowej diety, ale jedynie jako jej uzupełnienie, co musi być ujęte przez producenta na etykiecie. Suplementy diety tworzone przez Symbiofarm mogą przyjmować różne formy - tabletek, płynów czy saszetek.

Jak produkowane są suplementy diety?

Pierwszym etapem tworzenia suplementów przez firmę Symbiofarm jest opracowanie produktu. Jest to moment, w którym klient dobiera m.in. składniki odżywcze, które będzie zawierać suplement, ale również decyduje o takich sprawach jak ostateczna forma produktu, np. kapsułki czy też wybiera, w jaki sposób suplement będzie zapakowany.

Firma Symbiofarm, dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii oraz surowców od najlepszych dostawców, jest w stanie stworzyć wysokiej jakości suplementy, zgodne z oczekiwaniami klienta. Sam proces produkcji jest bardzo złożony i obejmuje naważanie surowców, a następnie ich mieszanie. Później, w zależności od wybranej formy produktu, jest on albo kapsułkowany, albo rozlewany lub też zasypywany do pojemniczków lub saszetek. Następnie produkt jest odpowiednio pakowany. Symbiofarm oferuje swoim klientom takie formy opakowań jak saszetki, blistry, pojemniczki czy kartoniki.

Prawidłowe oznakowanie produktu

Aby suplement diety mógł pojawić się na rynku, musi zostać odpowiednio oznakowany. Firma Symbiofarm kładzie duży nacisk na to, aby wszystkie informacje o danym produkcie były opisane w sposób czytelny oraz zrozumiały dla każdego. Firma działa zgodnie z zaleceniami zawartymi w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie składu i oznakowania suplementów diety. Przede wszystkim, na tego typu produkcie, producent musi jasno wskazać, że jest to właśnie suplement diety, a także poinformować, jakie dawki produktu mogą być przyjmowane w ciągu dnia oraz wskazać, jakie substancje odżywcze znajdziemy w składzie. Na opakowaniu suplementu, zgodnie z obowiązującym prawem, musi również znaleźć się ostrzeżenie przed przyjęciem większej niż zalecana dawki oraz informacja, że produkt nie może być wykorzystywany jako zamiennik diety. Prawidłowo oznaczony przez Symbiofarm suplement diety zawiera też informację, że musi być on przechowywany poza zasięgiem dzieci. Tylko tak prawidłowo oznaczony suplement może zostać wprowadzony do obrotu.

Symbiofarm to firma, która kładzie ogromny nacisk na kwestie bezpieczeństwa. Działa zgodnie z polityką Zero Błędów, a także współpracuje na polu zarówno proceduralnym jak i naukowym z m.in. Akademią Medyczną we Wrocławiu. To wszystko sprawia, że klient dostaje sprawdzony, bezpieczny i wysokiej jakości suplement diety, wyprodukowany przez certyfikowaną i doświadczoną firmę.

Opracowanie:

Symbiofarm Sp. z o.o.

Nowa Wieś 160

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas