Materiał Partnera Dlaczego warto spożywać produkty drobiowe?

Dlaczego warto spożywać produkty drobiowe?

Mięso, a w szczególności produkty drobiowe zyskały w ostatnich czasach złą sławę. Wiele mówi się o przetworzonych paszach dla zwierząt oraz innych szkodliwych substancjach, które mają trafiać do naszego organizmu razem z mięsem. Jednak warto mieć świadomość, że przepisy prawne są bardzo restrykcyjne, jeśli chodzi o hodowlę mięsa, a drób jest wartościowym produktem, które warto na stałe mieć w swojej diecie. Jakie korzyści niesie ze sobą spożywanie drobiu?

Popularne produkty drobiowe

Drób kojarzony jest przez wiele osób głównie z kurczakiem. Warto mieć jednak świadomość, że nie jest to jedyny produkt, który zaliczamy do tej grupy. W skład produktów drobiowych wchodzi również mięso z indyka, kaczki czy gęsi. Nazwa ta obejmuje wszystkie rodzaje mięsa pochodzące od ptactwa domowego. Zostały one wprowadzone do diety człowieka już tysiące lat temu. I z pewnością nie bez powodu. Spożywanie mięsa, a w szczególności drobiu niesie ze sobą niesamowicie wiele korzyści dla naszego organizmu i jest bardzo ważnym elementem, który zapewnia prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Niezależnie od tego, na jaki gatunek drobiu się zdecydujemy, możemy mieć pewność, że jest to dobry wybór.

Pełnowartościowe białko

Włączenie do swojej codziennej diety produktów drobiowych pozwala nam dostarczyć do organizmu odpowiednią ilość pełnowartościowego białka. Co jest bardzo istotne, jest to białko, które doskonale się przyswaja, dzięki czemu w pełni możemy korzystać z jego dobrodziejstw. Wszystkie produkty drobiowe, jak kurczak, kaczka, gęś czy indyk, mają wysoką zawartość tego składnika, więc niezależnie od wyboru, efekt będzie podobny. Musimy pamiętać, że, mimo popularnych poglądów głoszonych przez część osób, takiego białka nie zastąpią inne produkty na przykład pochodzenia roślinnego. Produkty drobiowe są szczególnie zalecane sportowcom, gdyż wspomagają one budowę tkanki mięśniowej i usprawniają wiele innych procesów zachodzących w organizmie po dużej aktywności.

Bogactwo witamin

Produkty drobiowe z zaufanego źródła, jak na przykład z firmy Remix M. i M. Zając S.C. w województwie mazowieckim, są bardzo wartościowym składnikiem diety również przez wysoką zawartość witamin i minerałów w swoim składzie. Przez regularne spożywanie indyka czy kaczki dostarczymy sobie wiele witamin, przede wszystkim A, B1, B2, B5, B6, B12, ale także cynk, fosfor, żelazo, magnez, selen, potas i siarkę. Dzięki tym składnikom organizm działa prawidłowo i jest pełen sił. Co jeszcze zasługuje na uwagę, to fakt, że drób, a w szczególności kurczak, ma niską zawartość tłuszczów, więc może być spożywany przez osoby będące na diecie, które starają się ograniczyć ilość spożywanego tłuszczu. Drób jest produktem niskokalorycznym, uwielbianym przez aktywne osoby.

Drób jest produktem pełnowartościowym, który warto mieć w swojej codziennej diecie. Musimy jednak zadbać o to, aby kupować produkt z zaufanego źródła. W ten sposób będziemy mieli pewność, że dostarczamy naszemu organizmowi wielu cennych składników odżywczych i poprawiamy tym samym jego funkcjonowanie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas