Artykuł sponsorowany Dieta hildegardowa – podstawa zdrowego życia

Dieta hildegardowa – podstawa zdrowego życia

Święta Hildegarda z Bingen znana była ze swej wiedzy medycznej i przyrodniczej. W jej naukach odnajdujemy wskazówki, dotyczące sposobu na długie i zdrowe życie. Jednym z filarów tego programu zdrowia jest odpowiednia dieta, oparta o produkty hildegardowe, które znaleźć możesz w sklepie Hildegarda. Na czym polega ta dieta i jakie są pozostałe reguły zdrowego życia według tej świętej?

Kuchnia Hildegardy – najważniejsze produkty

Właściwa dieta to według św. Hildegardy jeden z filarów zdrowego życia. Sposób żywienia polecany przez świętą opiera się na dużej ilości orkiszu i produktów orkiszowych, które dostarczają do organizmu węglowodany złożone, błonnik, białko, witaminy, sole mineralne oraz nienasycone kwasy tłuszczowe. Warto, by orkisz był podstawą każdego głównego posiłku, czyli śniadania, obiadu i kolacji, ponieważ jest to zboże o właściwościach prozdrowotnych. Produkty orkiszowe  wyprodukowane z  czystej, niemodyfikowanej genetycznie odmiany orkiszu Oberkulmer Rotkorn, znajdziesz w ofercie sklepu Hildegarda, prowadzonego przez Polskie Centrum św. Hildegardy.

Ważnymi składnikami kuchni Hildegardy są także:

  • owoce i warzywa, zawierające wiele witamin, soli mineralnych i białka roślinnego;
  • mleko i produkty mleczne – cenne źródło białka, tłuszczów oraz wapnia;
  • mięso i produkty mięsne bogate w białko zwierzęce i tłuszcze.

Kuchnia Hildegardy zapewnia optymalne zaopatrzenie organizmu we wszystkie niezbędne składniki i nie wiąże się z ryzykiem niedoborów lub nadmiaru składników odżywczych oraz mineralnych.

Św. Hildegarda opisała trzy produkty żywnościowe, których składniki odżywcze są w stu procentach przyswajalne pod każdą postacią przez każdego człowieka, a przez to są najbardziej wartościowe: orkisz, kasztany jadalne i koper włoski.

Nauki świętej Hildegardy – czy wciąż są aktualne?

Hildegarda z Bingen żyła i tworzyła w średniowieczu. Była postacią wybitną - wizjonerką, teologiem, a przy tym posiadała ogromną wiedzę o medycynie, żywieniu, naukach przyrodniczych oraz ziołolecznictwie. Już za życia uznawana za świętą, dziś jest jedną z nielicznych kobiet - doktorów Kościoła rzymskokatolickiego.

Z jej nauk czerpać możemy również współcześnie, dzięki osobom takim jak dr Alfreda Walkowska, która od ponad 25 lat popularyzuje w naszym kraju i za granicą wiedzę o św. Hildegardzie z Bingen. Jeśli chcesz poznać twórczość i dowiedzieć się więcej o wybitnej średniowiecznej świętej,  w Polskim Centrum św. Hildegardy znajdziesz potrzebną wiedzę. Oferta sklepu Hildegarda obejmuje produkty spożywcze, książki i dewocjonalia poświęcone tej świętej, które ułatwią Ci zrozumienie jej nauk i życie w zgodzie nimi.

Jak żyć, by cieszyć się zdrowiem?

Odpowiednia dieta to według świętej Hildegardy jedna z zasad, które warto wprowadzić w życie, by cieszyć się zdrowiem i spokojem.

Święta Hildegarda zalecała także, by czerpać energię życiową z czterech żywiołów świata i przestrzegać rozsądnej równowagi między ruchem i spokojem, czyli pracą i odpoczynkiem, o czym tak często zapominamy w codziennym życiu.

Pozostałe zasady tzw., złotych reguł życia wg Hildegardy polegają na:

  • odnalezieniu naturalnego rytmu snu i czuwania jako równoważących się sił;
  • praktykowaniu sztuki wydalania soków powodujących choroby;
  • podtrzymywaniu uzdrawiających sił duchowych poprzez pełnienie cnót chrześcijańskich.

Polskie Centrum św. Hildegardy stworzone i prowadzone dr Alfredę Walkowską organizuje również rekolekcje, podczas których możesz duchowo zbliżyć się do tej świętej.

Opracowanie:

Hildegarda Sp. z o.o.

Kraków , Karmelicka 21 lok. 17C

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter