Artykuł sponsorowany Co warto wiedzieć o ziołolecznictwie?

Co warto wiedzieć o ziołolecznictwie?

Zioła wykorzystywane są w medycynie od starożytności. Ich prozdrowotne działanie jest podparte badaniami, a obecnie koncerny farmaceutyczne wiele swoich produktów tworzy w oparciu o wykorzystanie właśnie ziół. Również lekarze zlecają przygotowywanie z nich leków recepturowych na przykład maści podawanych na skórę. Zastosowanie ziół jest jednak znacznie szersze, a coraz popularniejsze ziołolecznictwo to nie tylko walka z różnymi przypadłościami. Zioła sprawdzają się też przy tworzeniu kosmetyków naturalnych. Znaleźć można je też w kuchni.

Czym jest ziołolecznictwo?

Ziołolecznictwo to bardzo rozbudowana dziedzina medycyny niekonwencjonalnej oraz naturalnej. Wiele preparatów ziołowych pozwala zwalczać przewlekłe schorzenia. Niekiedy też ziołolecznictwo jest wsparciem przy leczeniu chorób w gabinetach specjalistów. Podkreślić bowiem należy, że wiele ziół zarówno pochodzenia polskiego, jak i tych zaliczanych do egzotycznych, wykazuje silne działania m.in. antybakteryjne i przeciwwirusowe. Poprawnie dobrane zioła i herbaty ziołowe mogą zatem zwalczyć grypę, przewlekły katar czy mogą pomóc w walce z trądzikiem, zaparciami, podwyższonym ciśnieniem krwi, a także z poważniejszymi przypadłościami.

Ziołolecznictwo można też podzielić na to, które praktykowane jest przez lekarzy, a także zielarzy i bioterapeutów. Nie tylko jednak na eliminowaniu bólu i chorób ciała warto się skupić. Zioła to dar natury, który warto wykorzystać przy profilaktyce zdrowotnej, również umysłu człowieka. Ziołolecznictwo nie musi zatem przybierać formy rozbudowanej terapii pod okiem specjalisty. Zioła można również wykorzystywać w domu.

Ziołolecznictwo w domu

O ile leczenie ziołami wymaga konsultacji z lekarzem, o tyle profilaktyka zdrowotna przy wykorzystaniu różnych ziółek może być z powodzeniem praktykowana przez wszystkich w warunkach domowych. Zakup odpowiednich ziół, olejów ziołowych, herbat, ekstraktów, a nawet ziołowych suplementów diety to świetny sposób na to, by zadbać o kondycję swojej skóry, paznokci i włosów. Wiele ziół wpływa również na oczyszczanie organizmu z toksyn oraz na podwyższanie odporności człowieka. Kupić można także ziółka na poprawę samopoczucia oraz te o działaniu antydepresyjnym i wyciszającym. Jak to jest jednak możliwe, że zwykłe suszone i rozdrobnione kwiaty, korzenie oraz liście tak pozytywnie wpływają na zdrowie?

Sekret ziołolecznictwa tkwi w szczegółach. Po pierwsze różne rośliny mają odmienne działanie, na które bacznie należy zwracać uwagę. Po drugie zioła to bogactwo minerałów, witamin oraz innych ważnych dla człowieka mikroelementów. Po trzecie zioła muszą być przygotowane z roślin, które rosły w ekologiczny i naturalny sposób, z dala od spalin oraz bez dodatkowej pomocy chemii. By móc uprawiać zatem ziołolecznictwo w domu, należy wybrać dobry sklep zielarski, który zapewni szerokie doradztwo. Na to można liczyć, udając się do sklepu ZNACHOR, gdzie prócz ziół kupić można ekologiczną żywność (np. makaron orkiszowy i żytni razowy, sok żurawinowy), miody, gotowe balsamy i kremy (m.in. balsam brzozowy czy krem brzozowo-rokitnikowy), a także suplementy takie jak kolagen z witaminą C.

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas