Materiał Partnera Ciekawe pomysły na torty dla dzieci

Ciekawe pomysły na torty dla dzieci

Tort stanowi obowiązkowy element różnych uroczystości. Wiele osób nie wyobraża sobie urodzin, wesela czy przyjęcia komunijnego bez tego słodkiego, bogato zdobionego deseru. Lubią go niemal wszyscy, jednak jego pojawienie się na stole zwykle największą radość sprawia najmłodszym. Jeśli więc chcesz zrobić dziecku niespodziankę, zamów dla niego tort, który zachwyci go swoim wyglądem… i smakiem.

Upiec tort czy zamówić w cukierni?

Jeśli masz smykałkę do wypieków kulinarnych, a przy tym artystyczne zacięcie, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś tort z okazji ważnego wydarzenia w życiu dziecka upiekł samodzielnie. Jednak gdy zależy Ci na tym, by wygląd deseru spełniał konkretne wymagania, na przykład wiernie przedstawiał bohatera z ulubionej bajki, będziesz potrzebować specjalistycznych narzędzi.

W domowych warunkach niezwykle trudno wykonać precyzyjne ozdoby z masy cukrowej lub kolorowy malunek. Jeśli marzy Ci się wypiek ze zdjęciem, który obecnie robi prawdziwą furorę wśród dzieci, jego uzyskanie we własnej kuchni może być niewykonalne. Cukiernicy dysponują całym zapleczem odpowiednio dobranych narzędzi, a przy tym mają sporą wprawę. Czasami lepiej nie ryzykować, że ulubiona postać z bajki będzie zupełnie niepodobna do pierwowzoru i zamówić tort dla dziecka u profesjonalistów.

Jaki smak tortu wybrać?

Tort powinien być przede wszystkim smaczny i dopasowany do gustu dziecka, które zostanie nim obdarowane. Wybieraj raczej sprawdzone smaki i zdecydowanie unikaj deserów z dodatkiem alkoholu lub nietypowych przypraw. Zamawiając wypiek dla malucha, którego nie znasz zbyt dobrze, dowiedz się wcześniej, jakie smaki preferuje, a jakich nie lubi. Piękny tort, którego młody człowiek nie będzie chciał zjeść, bo np. nie lubi orzechów lub truskawek, może skutecznie zepsuć atmosferę przyjęcia.

Ciekawe pomysły na torty

Obecnie cukiernie prześcigają się w tworzeniu tortów, których wygląd robi wrażenie nie tylko na najmłodszych łasuchach. Takie desery mogą być ozdobione postaciami z bajek wykonanymi z masy cukrowej, ich wierzch może zostać pokryty malunkiem wykonanym farbami spożywczymi, a nawet może się na nim znaleźć zdjęcie.

Cukiernicy dysponują bogatym zapleczem narzędzi do ozdabiania deserów i ogranicza ich właściwie jedynie wyobraźnia – podkreśla specjalista z Cukierni Radzikowski na warszawskim Rembertowie. 

Jeśli więc chcesz sprawić dziecku niespodziankę, przede wszystkim dowiedz się, co lubi i jakie są jego zainteresowania. To pozwoli Ci zamówić deser z motywem, który wywoła uśmiech na twarzy malucha. Do wyboru masz szeroką gamę technik zdobienia deserów. Najlepszym rozwiązaniem jest przejrzenie portfolio cukierni i wybranie tego, co najbardziej Ci się podoba.

Podziel się