Materiał Partnera Aromatyczne wędliny i świeże mięsa. Jak wybrać te najlepsze?

Aromatyczne wędliny i świeże mięsa. Jak wybrać te najlepsze?

Kruche szynki i kiełbasy, polędwice, pieczone pasztety, salcesony, do tego wysokiej jakości mięso - to produkty, na których skład trzeba zwracać szczególną uwagę, jeśli zależy ci na zdrowym i dobrym jedzeniu. Niestety wiele z nich, dla lepszego smaku i wyglądu, jest nafaszerowanych konserwantami i chemią, które są zgubne dla naszych żołądków. Należy zatem przed zakupem zapoznać się ze skaldem produktów, a najlepiej zaopatrywać się w mięsa i wędliny od sprawdzonych producentów, takich jak Masarnia Misior.

Smaczne wędliny z dużą zawartością mięsa

Kiedy zależy ci, by wędliny, które kupujesz były zdrowe, pozbawione konserwantów i wszystkich tych niepotrzebnych chemicznych specyfików to powinieneś zwracać uwagę na kilka rzeczy. Najważniejszy jest skład produktów, więc czytaj etykiety, jeżeli kupujesz wędliny paczkowane. Natomiast gdy zaopatrujesz się w te krojone bezpośrednio przez sprzedawcę w sklepie, poproś o udostępnienie składu. Sprzedawca nie może ci odmówić, to jego obowiązek. Pamiętaj, że im w wędlinie mniej wszelkiego rodzaju ulepszaczy, tym będzie ona smaczniejsza, bardziej wartościowa i zdrowsza. Kolejną sprawą jest wygląd produktów. Te wytwarzane naturalnie będą miały szarobrązowy kolor. Dobrej jakości szynka nie będzie wcale różowa i mocno połyskująca. Powinna być po przekrojeniu krucha, lekko wilgotna, ale nie ociekać wodą. Istotny przy wyborze wędlin jest sposób ich wytwarzania. Wyróżnić można wędliny suche, wędliny pieczone i wędzone, czy różnego rodzaju kiełbasy i wędliny podrobowe (pasztety, kaszanki, salcesony). Mogą być wytwarzane z mięsa wieprzowego, wołowego i z drobiu. Wysokiej jakości produkty, wytwarzane według tradycyjnych receptur możesz nabyć w masarni Misior.

Dobre i zdrowe mięso

Smak oraz jakość mięsa są determinowane warunkami chowu zwierząt oraz rodzajem paszy, jaką były karmione. Bardzo ważny jest kolor mięsa, który zależy od wieku zwierzęcia i od części z jakiej dany kawałek pochodzi. Świeży kurczak będzie jasnoróżowy. Mięso wołowe, to od młodej krowy powinno mieć intensywnie czerwone zabarwienie, a od starszej ciemniejsze. Zaś  mięso wieprzowe powinno być koloru różowego. Świeżość mięsa bardzo łatwo sprawdzić. Wystarczy dotknąć i powąchać. Zapach powinien być naturalny i lekko kwaśny. W dotyku mięso nie może się lepić. Musi być lekko wilgotne oraz sprężyste. Masarnia Misior jest producentem mięsa wieprzowego i wołowego. Tu możesz zaopatrzyć się w, idealne na grilla, karkówkę czy boczek, ale też w rostbefy i antrykoty. Firma zaopatruje również imprezy okolicznościowe i wesela w swoje produkty, proponując stół wiejski czy prosiaka na wesele.

Podziel się