Artykuł sponsorowany Wieczne pióra dla Twojego kontrahenta

Wieczne pióra dla Twojego kontrahenta

Wieczne pióra to w dzisiejszych czasach synonim dobrego stylu, elegancji oraz wysokiego statusu społecznego. Choć w połowie XX wieku zostały wyparte z rynku przez wygodniejsze i tańsze długopisy kulkowe, to nadal bardzo chętnie posługują się nimi osoby zajmujące wysokie stanowiska, na przykład przedsiębiorcy oraz politycy. To wszystko sprawia, że wieczne pióro stanowi doskonały prezent dla partnera biznesowego. Czym warto się kierować podczas wyboru pióra, którym chcemy obdarować swojego kontrahenta?

Marka

Nazwa i logo producenta zdecydowanie są pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę przy zakupie wielu rzeczy, szczególnie tych ekskluzywnych. Nie inaczej sytuacja wygląda w przypadku wiecznych piór. Produkty tak znanych i szanowanych marek, jak Parker, Pelikan czy Waterman, to zawsze dobry wybór na prezent, jeśli zależy nam na zrobieniu dobrego wrażenia i zyskaniu przychylności obdarowanego. Pióro niekoniecznie musi być z najwyższej półki cenowej, choć to również duży atut – liczy się przede wszystkim marka. Stawiając na odpowiednią okażemy kontrahentowi nasz szacunek.

Kolor i wykończenia

Wygląd pióra wiecznego wiele mówi o charakterze jego właściciela i wyznawanych przez niego wartościach. Nie znaczy to jednak, że powinniśmy wpierw dokładnie poznać naszego partnera biznesowego, by móc dopasować prezent do jego charakteru. Lepszym rozwiązaniem będzie wybór pióra, które według nas chciałby otrzymać nasz kontrahent. Bardzo pożądanymi będą zatem pióra, które świadczą o klasie właściciela i zajmowanej przez niego ważnej pozycji. Taki przekaz buduje się właśnie przez dobieranie pióra o odpowiednim kolorze i eleganckich zdobieniach. Warto jednak pamiętać, że więcej nie zawsze znaczy lepiej. Jeśli mamy problem z wyborem odpowiedniego pióra, możemy skorzystać z pomocy ekspertów zajmujących się tym elementem wizerunku.

Pióra dla Pani, pióro dla Pana

Na rynku dostępnych jest wiele modeli piór dedykowanych zarówno paniom, jak i panom. Należy pilnie zwracać uwagę na tę kwestię. O ile podarowanie kobiecie typowo męskiego pióra prawdopodobnie nie zostanie uznane za coś niestosownego, o tyle sytuacja odwrotna - kiedy to mężczyźnie sprezentujemy delikatne, kremowe pióro, bardziej pasujące do damskiej torebki niż męskiego garnituru - może być dość niezręczna dla obu stron.

Kiedy wybieramy wieczne pióro powinniśmy mieć na uwadze, że jest to prezent, który wiele mówi o naszych intencjach. Nie jest to tylko narzędzie do pisania, lecz również wizytówka, wiele mówiąca o osobie, która się nim posługuje. Postawienie na znane i lubiane marki, takie jak Pelikan, Parker, Cross czy Waterman, zawsze będzie dobrą decyzją. Produkty wszystkich tych marek znaleźć można w ofercie sklepu Papier Nożyce.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter