Artykuł sponsorowany Kryteria wyboru papieru pakowego

Kryteria wyboru papieru pakowego

Papier pakowy to podstawowy materiał opakowaniowy, który ma wiele zastosowań. Jest wydajny, lekki i ekonomiczny. Wykorzystuje się go do zabezpieczania kartonów i paczek, ochrony przedmiotów przed uszkodzeniami i wypełniania przestrzeni w kartonach na czas transportu. Ale nie tylko. Chcesz wiedzieć, którą z jego odmian powinieneś wybrać? Przeczytaj poniższy tekst.

 

Papier pakowy jest dostępny w kolorze brązowym, szarym i białym, w rolkach i w arkuszach. Występuje w kilku odmianach, a to, na jaki zdecydujesz się, zależy przede wszystkim od tego, do jakiego celu chcesz go zastosować. Jeżeli zakupisz go u profesjonalnego dostawcy, będziesz mógł ustalić szczegóły dotyczące formatu lub minimalnych wymiarów cięcia.

 Jak wskazuje pracownik firmy Folpack Materiały Opakowaniowe Papier papierowi nierówny. Klient może wybrać papier makulaturowy, papier KRAFT, papier groszkowy, półpergamin, a nawet bibułę. Do zadań specjalnych wykorzystywany jest także gładki papier laminowany, który z jednej strony zabezpieczony jest folią. Papiery te różnią się od siebie grubością, rozmiarem, przeznaczeniem, a nawet materiałem, z którego zostały wykonane. Przyjrzyjmy się zatem wybranym odmianom papieru pakowego, aby ułatwić Ci jego wybór przy zakupie.
 

Papier pakowy makulaturowy i papier KRAFT

Papier pakowy makulaturowy z uwagi na jego kolor, tj. mieszaninę brązowego koloru z szarym, potocznie nazywa się go szarym papierem pakowym. Jest w 100% wykonywany z surowców wtórnych pozyskanych podczas procesu recyklingu. I stąd też kolejne jego nazwy użytkowe, tj. papier ekologiczny albo recyklingowy. Doskonale sprawdza się do pakowania lekkich i o niewielkich gabarytach przedmiotów, oddzielania od siebie towarów i separowania paczek. Firmy transportowe wykorzystują go przy przeprowadzkach, a w ostatnim czasie zyskuje także popularność jako materiał do pakowania prezentów w stylu rustykalnym i w pełni eco.

Z kolei Papier KRAFT to papier pakowy siarczanowy, który najczęściej produkowany jest z makulatury. Dostępny jest w kolorze beżowym, białym albo szarym. Charakteryzuje się wysoką wytrzymałością, ponieważ jest gruby i nie przepuszcza światła. Sprawdza się idealnie jako materiał przekładkowy i ochronny, a także z uwagi na swoją jednolitą powierzchnię jako materiał do umieszczania nadruków o wysokiej jakości. Możesz użyć go do zapakowania kwiatów, książek albo ceramiki. W przemyśle produkuje się z niego koperty oraz torby papierowe.  

 

Papier pakowy półpergamin

Ten bielony, cienki i delikatny rodzaj papieru pakowego jest alternatywą dla toreb foliowych. Doskonale sprawdza się w przemyśle spożywczym i w gastronomii. Służy do pakowania wędlin, ciast, serów i owoców. Zapakowane w niego produkty długo zachowują swoje walory smakowe i świeżość.  Posiada także atest do kontaktu z żywnością.

Czym kierować się przy wyborze papieru pakowego? Przede wszystkim jego zastosowaniem.

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas