Materiał Partnera Co warto wiedzieć o najpopularniejszych rodzajach etykiet?

Co warto wiedzieć o najpopularniejszych rodzajach etykiet?

Współcześnie produkowane etykiety znacznie różnią się od produktów, z jakimi można było spotkać się jeszcze kilkanaście lat temu. Obecnie znacznie więcej uwagi poświęca się jakości wykorzystywanych materiałów oraz oprawie graficznej. Wszechobecność różnego rodzaju etykiet powoduje, że na co dzień nie przykładamy do nich zbyt wielkiej wagi. Niemniej jednak trudno byłoby sobie wyobrazić sytuację, w której by ich zabrakło. Co warto wiedzieć  w tej kwestii?

Samoprzylepne etykiety papierowe

Jednym z najpopularniejszych i jednocześnie najekonomiczniejszych rozwiązań są oczywiście samoprzylepne etykiety wykonane z papieru. Swoją ogromną popularność etykiety papierowe zawdzięczają przede wszystkim uniwersalności zastosowania. Papier należy do grupy materiałów bardzo łatwych w obróbce, dlatego istnieje możliwość zadrukowania go de facto każdą z dostępnych technik. Na specjalną uwagę zasługuje również gama surowców papierowych, która jest niezwykle rozbudowana.

Klienci mają do wyboru materiały od matowych do półbłyszczących, błyszczących, złotych, srebrnych czy barwionych, a nawet z wytłoczonymi teksturami. Etykiety gwarantują doskonałą jakość, jeżeli zostaną umieszczone na produktach stabilnych. Zdecydowanie odradza się wykorzystania etykiet tego typu na materiałach, mogących mieć kontakt z wilgocią, która raczej prędzej niż później przyczyni się do dezintegracji ich struktury. Aby sprostać współczesnym wymaganiom ekologicznym, producenci korzystają jedynie z papieru z certyfikatem FSC. Z jakimi jeszcze etykietami można zetknąć się na co dzień?

Etykiety foliowe – czym się cechują?

Kolejnym bardzo popularnym rozwiązaniem są etykiety foliowe. W zależności od indywidualnych potrzeb klienta oraz docelowej funkcji różna może być grubość folii. Etykiety foliowe doskonale spisują się na opakowaniach elastycznych, ściskanych w trakcie użytkowania, jak również tych, które pośrednio lub bezpośrednio narażone są na oddziaływanie warunków atmosferycznych. Etykiety takie zachowują swoje właściwości użytkowe przez cały czas.

Możliwe jest to m.in. dzięki zastosowaniu klejów, których skład zawsze projektowany jest indywidualnie. Największy wybór etykiet zagwarantować mogą jedynie najbardziej renomowani producenci. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Comex, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu ugruntowała sobie pozycję jednego z liderów na polskim rynku. Wszyscy klienci, zarówno ci hurtowi, jak i indywidualni mogą liczyć na kompleksową realizację powierzonych zleceń oraz bardzo przyjemną atmosferę współpracy.

Opracowanie:

Podziel się