Dariusz Wojtczak Kancelaria Notarialna

Oferta

Jednoosobowa firma Dariusz Wojtczak Kancelaria Notarialna istnieje od 2013 roku, jednak moje doświadczenie zawodowe jest znacznie bogatsze. Po ukończeniu studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego przez kilkanaście lat byłem związany z wymiarem sprawiedliwości. Po aplikacji sądowej zdałem egzamin sędziowski, a następnie pracowałem na stanowiskach asesora sądowego, sędziego, przewodniczącego wydziału i prezesa sądu, orzekając w sprawach cywilnych, rodzinnych i karnych. Pełniłem też inne funkcje - przewodniczącego powiatowej komisji wyborczej oraz koordynatora do spraw mediacji. Jestem autorem kilku publikacji dotyczących stosowania prawa wspólnotowego w prawie krajowym, procedury cywilnej i mediacji, brałem udział w wielu szkoleniach poświęconych prawu i zarządzaniu, a także ukończyłem trzy kierunki studiów podyplomowych: z zakresu prawa gospodarczego i handlowego, prawa i gospodarki Unii Europejskiej oraz retoryki i kreowania wizerunku dla prawników.

Kancelaria znajduje się na parterze kamienicy usytuowanej w centrum Ostrowa Wielkopolskiego, naprzeciw budynku Sądu Rejonowego (na rogu ul. Sądowej i pl. Stefana Rowińskiego). Położenie lokalu ułatwia dostęp osobom starszym i niepełnosprawnym. W pobliżu można znaleźć wiele miejsc parkingowych, między innymi na terenie Konkatedry Rzymskokatolickiej.

Jako notariusz dokonuję czynności, którym strony są obowiązane lub pragną nadać formę notarialną. W zakresie swoich uprawnień działam jako osoba zaufania publicznego, zaś czynności notarialne dokonane przeze mnie zgodnie z prawem mają charakter dokumentu urzędowego. W związku z tym usługi notarialne realizuję z zachowaniem pełnej poufności i z dbałością o bezpieczeństwo obrotu oraz interesy klientów i osób, na których sytuację dana czynność może wpłynąć. Wspiera mnie w tym zespół doświadczonych pracowników. Czynności notarialne dokonywane są w Kancelarii, a także w innym miejscu, jeżeli przemawia za tym ich charakter lub szczególne okoliczności.

Do oferty Kancelarii należą wszystkie usługi notarialne przewidziane w obowiązującym prawie, między innymi z zakresu obrotu nieruchomościami i ustanawiania ograniczonych praw rzeczowych, prawa mieszkaniowego, spółdzielczego, rodzinnego, spadkowego, handlowego i korporacyjnego, a także zabezpieczania wierzytelności, w szczególności:
 • umowy: sprzedaży, przedwstępna sprzedaży, sprzedaży warunkowa, przeniesienia własności, deweloperska, przeniesienia własności w wykonaniu umowy deweloperskiej, zamiany, dożywocia, zniesienia współwłasności, darowizny, zbycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu, majątkowa małżeńska (ustanawiająca rozdzielność majątkową, rozszerzająca lub ograniczająca wspólność majątkową), rozwiązująca umowę majątkową małżeńską, o podział majątku wspólnego, o alimenty, zrzeczenia się dziedziczenia, o dział spadku, ugody, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością,
 • oświadczenia o: ustanowieniu służebności (np. drogi koniecznej, przesyłu, osobistej mieszkania), ustanowieniu użytkowania, ustanowieniu hipoteki, ustanowieniu odrębnej własności lokalu, poddaniu się przez dłużnika egzekucji na podstawie art. 777 kpc, poddaniu się przez najemcę egzekucji co do opróżnienia i wydania lokalu mieszkalnego (najem okazjonalny lub instytucjonalny), przyjęciu spadku (wprost, z dobrodziejstwem inwentarza), odrzuceniu spadku, przekształceniu przedsiębiorcy w spółkę kapitałową, objęciu udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, ustanowieniu fundacji,
 • protokoły: zgromadzenia wspólników spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, walnego zgromadzenia akcjonariuszy spółki akcyjnej, zebrania wspólnoty mieszkaniowej, stwierdzenia przebiegu czynności i zdarzeń wywołujących skutki prawne, odczytania treści strony internetowej, otwarcia i ogłoszenia testamentu, dziedziczenia,
 • akty poświadczenia dziedziczenia (APD),
 • testamenty: zwykły, z podstawieniem, wydziedziczeniem, zapisem zwykłym, zapisem windykacyjnym, poleceniem, wyłączeniem zarządu rodziców i wyznaczeniem zarządcy,
 • pełnomocnictwa: ogólne, szczególne, rodzajowe, substytucyjne,
 • poświadczenia: własnoręczności podpisu, zgodności odpisu, wyciągu lub kopii z okazanym dokumentem, daty okazania dokumentu, pozostawania osoby przy życiu.
Czynności notarialne dokonywane są w języku polskim, a na żądanie strony również dodatkowo w języku obcym, z pomocą tłumacza przysięgłego.

Za dokonanie czynności pobieram wynagrodzenie, podlegające zwiększeniu o podatek od towarów i usług (VAT). Jego wysokość jest ustalana z klientem, przy czym maksymalne stawki taksy notarialnej określa rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości. Poza tym obliczam, pobieram i przekazuję na rachunki bankowe właściwych instytucji niektóre podatki i opłaty, w tym:
 • podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC),
 • podatek od spadków i darowizn (SD),
 • opłaty sądowe od wniosków o wpis w księdze wieczystej,
 • opłaty za wpis do Rejestru Spadkowego.
Klienci mogą skorzystać z płatności bezgotówkowych, wystarczy zabrać ze sobą smartfona, smartwatcha lub kartę płatniczą, np. VISA, Mastercard, Maestro, Diners Club, American Express, JCB lub UnionPay.

Działam w najszybszym możliwym terminie, jednak z zachowaniem najwyższych standardów jakości usług i staranności zawodowej. Niektóre czynności są realizowane na bieżąco (zwłaszcza poświadczenia notarialne), jednak wiele z nich wymaga wcześniejszego zgromadzenia dokumentów oraz analizy stanu faktycznego i prawnego. W związku z tym proponuję telefoniczny, mailowy lub osobisty kontakt ze mną i pracownikami Kancelarii, w celu uzyskania informacji dotyczących terminu dokonania czynności, wymaganych dokumentów i kosztów. Wszystkie wyjaśnienia i porady prawne są nieodpłatne.

Szczególną wagę przywiązuję do należytego informowania klientów o skutkach prawnych ich działań i zaniechań. Z tego powodu na firmowej stronie internetowej (zakładka Czynności notarialne) zamieściłem 100 autorskich opisów, w formule Not Too Long To Read (1000 znaków = 1 ekran smartfona), podzielonych na kategorie: Zbycie nieruchomości, Ograniczone prawa rzeczowe, Prawo lokalowe, Zabezpieczenie wierzytelności, Prawo rodzinne, Prawo spadkowe, Prawo handlowe i korporacyjne, Pełnomocnictwa, Poświadczenia notarialne oraz Pozostałe czynności notarialne. Zapoznanie się z właściwym opisem pomoże w uzyskaniu orientacji w przepisach prawnych i wyborze odpowiedniej usługi notarialnej.
Na stronie www Kancelarii można znaleźć Blog z przydatnymi informacjami o prawie. Tematyka wpisów nie jest przypadkowa, ich przedmiotem są zagadnienia, o które pytają klienci.
Zachęcam również do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych (linki na górze strony).

Zapraszam.

Informacje handlowe

Nazwa rejestrowa
Dariusz Wojtczak Kancelaria Notarialna
NIP
6221465887
REGON
302557588
Rok założenia
2013

Opinie (5)

WeNet jako administrator serwisu nie prowadzi weryfikacji, czy publikowane w serwisie opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli dany produkt lub usługę lub ich używali.

Średnia ocen

 • 5.0
 • 5 opinii
Dodaj opinię Anuluj

Licznik znaków:

Dziękujemy. Twoja opinia wkrótce pojawi się w serwisie.
Wystąpił błąd podczas dodawania opinii.
 • Łukasz Kardas

  • 5.0
  • 20-04-2020

  Powiem szczerze że po raz pierwszy korzystałem z usług notariusza. Mimo wszystkich obaw byłem bardzo miłe zaskoczony. Pan Dariusz Wojtczak jest człowiekiem na odpowiednim miejscu, doskonale wykonuje swój zawód, posiada ogromną wiedzę. Wyczerpująco potrafił odpowiedzieć na wszystkie nasze pytania w sposób zrozumiały każdemu. Pracuje jak człowiek nie jak maszyna. Nawet pomimo panującej obecnie w naszym kraju pandemi przyjął nas w ważnej sprawie od ręki. Dodatkowo nawet otrzymaliśmy rabat za usługę. Bardzo miły człowiek. Polecam usługi tej kancelaria każdemu. Szczególnie osobom starszym które boją się prawniczej mowy i niejasności. Ten Pan wyjaśni wszystko każdemu. Polecam.

  Zgłoś nadużycie Dziękujemy za zgłoszenie, przyjrzymy się tej opinii.
 • Sebastian

  • 5.0
  • 19-04-2020

  Bardzo polecam super kontakt, szybkie załatwienie sprawy, profesjonalizm i bardzo tanio

  Zgłoś nadużycie Dziękujemy za zgłoszenie, przyjrzymy się tej opinii.
 • Adam

  • 5.0
  • 24-01-2020

  Wyjątkowa dokładność, profesjonalizm i etyka zawodowa! Miałem do zrobienia drobną rzecz, poświadczenie podpisu za 20 zlotych, a pan notariusz znalazł jakiś błąd w moim piśmie i przy okazji w księdze wieczystej. Poświęcił swój czas, był w sądzie i wszystko wyjaśnił. Rzadko spotyka się takich ludzi. Zdecydowanie polecam!!!

  Zgłoś nadużycie Dziękujemy za zgłoszenie, przyjrzymy się tej opinii.
 • Ania

  • 5.0
  • 19-12-2019

  Wyjątkowo dokładny i zaangażowany notariusz. Wszystko zrobione na najwyższym poziomie. Polecamy!

  Zgłoś nadużycie Dziękujemy za zgłoszenie, przyjrzymy się tej opinii.
 • Karolina

  • 5.0
  • 15-08-2019

  Zdecydowanie najlepszy i najtańszy notariusz w Ostrowie Wlkp.! Kilka razy korzystaliśmy z usługi notarialnej i zawsze wszystko było ok. Szybko i bardzo starannie, do tego kancelaria wyprzedza inne pod względem technologii, świetny jest monitor na ścianie. Widać na nim odczytywaną umowę, notariusz prezentuje też przepisy prawne. Przy okazji dostaliśmy też bezpłatne porady. Pan Wojtczak ma szeroką wiedzę prawniczą, przez wiele lat był sędzią. I jeszcze fajna atmosfera i sporo humoru. Polecamy każdemu!

  Zgłoś nadużycie Dziękujemy za zgłoszenie, przyjrzymy się tej opinii.

Najczęściej zadawane pytania

 • Jaka jest nazwa firmy Nazwa to: Dariusz Wojtczak Kancelaria Notarialna
 • Jaki jest adres firmy Dariusz Wojtczak Kancelaria Notarialna Adres to: 63-400 Ostrów Wielkopolski , Sądowa 1 lok. 2 (woj. wielkopolskie)
 • Jakie są godziny otwarcia firmy Dariusz Wojtczak Kancelaria Notarialna Godziny otwarcia to: Pn.-Pt.: 09:00-16:00
 • Jaki jest kontakt telefoniczny do firmy Dariusz Wojtczak Kancelaria Notarialna Kontakt telefoniczny to: 62 720 44 80
 • Jaki jest e-mail do firmy Dariusz Wojtczak Kancelaria Notarialna E-mail to: dariusz.wojtczak@notariuszostrow.pl
 • Jaki jest NIP firmy Dariusz Wojtczak Kancelaria Notarialna NIP to: 6221465887
 • Jaki jest numer REGON firmy Dariusz Wojtczak Kancelaria Notarialna Numer REGON to: 302557588
 • Jakie są współrzędne geograficzne firmy Dariusz Wojtczak Kancelaria Notarialna Współrzędne geograficzne to: 51.648862°N 17.8193971924315°E
Obowiązek informacyjny
Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas