Aet sp. z o.o. sp.k.

Oferta

Firma AET jako czołowy polski producent elementów indukcyjnych oferuje:
 • transformatory do zasilaczy i przetwornic impulsowych
 • transformatory sterujące oraz LAN
 • transformatory do druku zalewane żywicą
 • przekładniki prądowe
 • filtry EMI
 • dławiki skompensowane prądowo
 • dławiki przeciwzakłóceniowe i magazynujące energię
 • dławiki PFC
 • cewki powietrzne helikalne
Oprócz działalności produkcyjnej AET funkcjonuje jako niezależny dystrybutor podzespołów elektronicznych oraz wyłączny przedstawiciel na Polskę firm wytwarzających akcesoria do produkcji elementów indukcyjnych. W swoim portfolio mamy także zalewy i impregnaty do zabezpieczania elektroniki jaki maszyny nawojowe oraz przyrządy pomiarowe.

Na terenie Polski jako wyłączny przedstawiciel reprezentujemy następujące światowe marki:

Producenta korpusów do transformatorów oraz karkasów do cewek firmę FORMERS z Wielkiej Brytanii
Producenta żywic i impregnatów służących do zabezpieczania silników, transformatorów firmę AEV z Anglii
Dystrybutora maszyn i urządzeń nawojowych firmę Ingrid West Machinery z Anglii
Producenta przyrządów pomiarowych, testerów elementów indukcyjnych i wytrzymałości izolacji firmę Tonghui z Korei południowej
Producenta rdzeni ferrytowych i proszkowych oraz elementów indukcyjnych firmę SAMWHA z Korei południowej
Producenta drutów w potrójnej izolacji TIW firmę Cosmolink z Korei południowej
Producenta próżniowych systemów dozowania żywic firmę DEMAK z Włoch


Dzięki dobrze przygotowanej kadrze inżynierskiej pozostającej w ciągłym kontakcie z firmami macierzystymi zapewniamy naszym klientom fachowe doradztwo oraz wsparcie techniczne przy wykorzystaniu oferowanych produktów. Działając jak dystrybutor podzespołów elektronicznych i elementów elektromechanicznych oferujemy:
 • rożnego rodzaju półprzewodnikowe elementy dyskretne: tranzystory, tyrystory triaki i diody
 • elementy pasywne: rezystory, potencjometry, kondensatory, warystory i rezonatory kwarcowe
 • elementy optoelektroniczne: wyświetlacze LED i LCD, transoptory, optotriaki, fototranzystory, fotorezystory i fotodiody
 • złącza sygnałowe: taśmy FFC i AWG, złącza FPC oraz listwy kołkowe
 • przemysłowe złącza zasilające oraz listwy zaciskowe
 • kable zasilające, przełączniki i gniazda zasilające, złącza IEC oraz wyłączniki
 • wyłączniki termiczne, przekaźniki i silniki
Oprócz wyżej wymienionych towarów dostarczamy wiele innych podzespołów wykorzystywanych w produkcji urządzeń elektronicznych jak i w ich serwisie. Dzięki dużej powierzchni magazynowej i systematycznym transportom od producentów jesteśmy w stanie zapewnić dogodne terminy dostawy i atrakcyjne ceny. Większość oferowanych produktów dostępna jest prosto z magazynu lub z krótkim terminem wysyłki.

Nawijając elementy indukcyjne wykorzystujemy nowoczesne sterowane cyfrowo nawijarki, a także automaty nawojowe zapewniające dużą wydajność i wysoką jakość wytwarzanych transformatorów i dławików. Do cynownia wyprowadzeń i końcówek używamy półautomatycznych cynowarek, potrafiących w powtarzalnych cyklach cynować jednocześnie po kilkanaście elementów bezołowiowym spoiwem.
W celu ochrony przed wilgocią i przebiciem wysokim napięciem zabezpieczamy nasze wyroby ekologicznymi impregnatami i zalewamy żywicami firmy AEV. W tym procesie możemy wykorzystywać próżniowy system dozowania żywic firmy DEMAK zapewniający należytą jakość produktu po utwardzeniu zalewy.

Nad zapewnieniem wysokiej jakości produkcji czuwa dział kontroli wyposażony w przyrządy pomiarowe oraz testery sprawdza powtarzalność wymaganych parametrów elektrycznych. Całość procesu technologicznego za pomocą zaawansowanego systemu komputerowego nadzoruje wykwalifikowana kadra inżynierska. W pełni kontrolowany i nadzorowany proces produkcyjny pozwala wytwarzać identyfikowalne elementy indukcyjne zgodnie z wymaganiami klientów i norm europejskich.

Firma AET powstała jako spółka cywilna w 1991 roku a obecnie funkcjonuje jako Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa. Potwierdzeniem oferowania wysokiej jakości produktów i usług jest certyfikat ISO 9001 otrzymany w 2003 i aktualizowany do dnia dzisiejszego.

W pierwszych latach działalności firma zajmowała się głównie dystrybucją podzespołów elektronicznych i elektrotechnicznych oraz kompleksowym zaopatrzeniem firm z branży na terenie całej Polski. Kolejnym krokiem w poszerzaniu oferty był rozwój linii akcesoriów związanych z produkcją elementów indukcyjnych. W krótkim czasie AET stało się wiodącym dostawcą rdzeni ferrytowych, proszkowych, korpusów, taśm i koszulek izolacyjnych, drutów TIW oraz wszystkich innych materiałów używanych w procesie wytwarzania transformatorów impulsowych, dławików oraz cewek. Zebrane doświadczenie w tym asortymencie zaowocowało w 2001 roku uruchomieniem produkcji elementów indukcyjnych. Produkcja indukcyjności stanowi obecnie główny obszar działalności firmy AET. Od 2016 firma realizuje projekt „Uruchomienie innowacyjnej linii do produkcji elementów indukcyjnych nowej generacji, z wykorzystaniem rdzeni ferrytowych, proszkowych, amorficznych lub nanokrystalicznych w AET w Ostrowie Wielkopolskim”. Celem projektu jest wzrost konkurencyjności firmy AET Sp. z o.o. Sp.k. poprzez wdrożenie innowacyjnych rozwiązań technologicznych w zakresie produkcji dławików oraz transformatorów.
W ramach projektu firma ukończyła budowę hali produkcyjno-magazynowej w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Staroprzygodzkiej 170 o powierzchni około 1200 metrów kwadratowych,w której obecnie odbywa się produkcja elementów indukcyjnych.

Następnymi etapami w realizacji projektu był zakup następujących maszyn i urządzeń używanych w zmodernizowanym procesie technologicznym:
 • Automatyczna nawijarka wielowrzecionowa przeznaczona do nawijania uzwojeń cewek, dławików i transformatorów. Wyposażona w osiem wrzecion, moduł automatycznego ładowania i zdejmowania karkasów, moduł owijania taśmą elektroizolacyjną oraz system automatycznego owijania wyprowadzeń uzwojeń umożliwia pracę w cyklu automatycznym
 • Stanowisko do nadruku na elementach indukcyjnych umożliwiające bezdotykowe nanoszenie trwałych i czytelnych oznaczeń ma produkowanych elementach indukcyjnych, niezależnie od ich kształtu i wielkości
 • Mostek RLC oraz automatyczny analizator komponentów indukcyjnych
 • Nawijarka dużej mocy przeznaczona do nawijania uzwojeń drutem i licą w.cz. o dużych przekrojach. Wyposażona w odpowiedni zestaw akcesoriów umożliwia nawijanie uzwojeń cewek techniką nawijania krawędziowego
 • Nawijarka do rdzeni toroidalnych jest przeznaczona do nawijania uzwojeń drutem nawojowym bezpośrednio na rdzeniach toroidalnych
 • Cynowarka przeznaczona do cynowania wyprowadzeń transformatorów, cewek i dławików w trybie automatycznym
Końcowym efektem podjętych działań i wdrożonych procedur jest oferowanie przez firmę AET wysokiej jakości produktów i usług w pełni spełniających oczekiwania naszych klientów.

Jesteś właścicielem tej firmy?

Chcesz zarządzać stroną swojej firmy na naszym serwisie i móc na bieżąco aktualizować informacje, żeby wpływać na pozycję w wyszukiwarce Google?

Zarządzaj stroną tej firmy

Informacje handlowe

Nazwa rejestrowa
Aet sp. z o.o. sp.k.
KRS
0000553109
NIP
6220107950
REGON
250406375
PKD
46.52.Z
Rok założenia
1991
Liczba pracowników
21-50 osób

Opinie (0)

Średnia ocen

 • 0.0
 • 0 opinii
Dodaj opinię Anuluj

Licznik znaków:

Dziękujemy, Twoja opinia pojawi się na serwisie po pozytywnej moderacji.
Wystąpił błąd podczas dodawania opinii.

Najczęściej zadawane pytania

 • Jaka jest nazwa firmy Nazwa to: Aet sp. z o.o. sp.k.
 • Jaki jest adres firmy Aet sp. z o.o. sp.k. Adres to: 63-400 Ostrów Wielkopolski , Staroprzygodzka 170 (woj. wielkopolskie)
 • Jakie są godziny otwarcia firmy Aet sp. z o.o. sp.k. Godziny otwarcia to: Pn.-Pt.: 08:00-16:00
 • Jaki jest kontakt telefoniczny do firmy Aet sp. z o.o. sp.k. Kontakt telefoniczny to: 62 737 49 50
 • Jaki jest e-mail do firmy Aet sp. z o.o. sp.k. E-mail to: biuro@aet.com.pl
 • Jaki jest numer KRS firmy Aet sp. z o.o. sp.k. Numer KRS to: 0000553109
 • Jaki jest NIP firmy Aet sp. z o.o. sp.k. NIP to: 6220107950
 • Jaki jest numer REGON firmy Aet sp. z o.o. sp.k. Numer REGON to: 250406375
 • Jakie są współrzędne geograficzne firmy Aet sp. z o.o. sp.k. Współrzędne geograficzne to: 51.6372157647059°N 17.8221444313726°E
Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas