Fundacja Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza

Oferta

Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza zlokalizowane jest w Bóbrce, w powiecie krośnieńskim, w województwie podkarpackim. Istnieje nieprzerwanie od 2004 roku. Posiadamy bogaty zbiór eksponatów, który związany jest z przemysłem naftowym i pochodzi z czasów Ignacego Łukasiewicza.

Muzeum jest wyjątkowe, gdyż znajduje się na terenie czynnej do dziś kopalni ropy naftowej. Do najcenniejszych zabytków należą obelisk ufundowany przez Łukasiewicza w 1872 r. oraz warsztat mechaniczny z 1864 r. o konstrukcji drewnianej, a także kopanka Franek i kopanka Janina. Ponadto mogą Państwo obejrzeć różnego rodzaju narzędzia, w tym wiertnice typu Bitków.

Miłośników historii przemysłu naftowego, zachęcamy do zwiedzenia drewnianej kuźni kopalnianej oraz kotłowni. Oprócz tego możecie Państwo zapoznać się z ekspozycją zbiorów gazomierzy domowych i przemysłowych.

Dodatkowo polecamy obejrzenie bogatej kolekcji fotografii, lamp naftowych oraz zbioru medali okolicznościowych. Posiadamy również pokaźny zbiór biblioteczny. Dysponujemy różnorodnymi publikacjami, książkami oraz czasopismami, które dotyczą tematyki naftowej.

Prowadzimy lekcje muzealne dla dzieci zarówno w wieku przedszkolnym, jak i gimnazjalnym. Zajęcia realizowane są w formie wykładu, który wzbogacamy prezentacją multimedialną oraz pokazem eksponatów. Prowadzący dbają o to, by wszystkie zajęcia dostosować do wieku danej grupy. Lekcje odbywają się w wybranych salach muzealnych i trwają około 40-60 min.

Wszystkich pasjonatów historii, zapraszamy do odwiedzenia Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce.

Jesteś właścicielem tej firmy?

Chcesz zarządzać stroną swojej firmy na naszym serwisie i móc na bieżąco aktualizować informacje, żeby wpływać na pozycję w wyszukiwarce Google?

Zarządzaj stroną tej firmy

Informacje handlowe

Nazwa rejestrowa
Fundacja Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza
NIP
6842377599
REGON
371182210
Rok założenia
2004
Liczba pracowników
2-5 osób

Opinie (0)

Średnia ocen

  • 0.0
  • 0 opinii
Dodaj opinię Anuluj

Licznik znaków:

Dziękujemy, Twoja opinia pojawi się na serwisie po pozytywnej moderacji.
Wystąpił błąd podczas dodawania opinii.

Najczęściej zadawane pytania

  • Jaka jest nazwa firmy Nazwa to: Fundacja Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza
  • Jaki jest adres firmy Fundacja Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza Adres to: 38-458 Bóbrka , Kopalniana 35 (woj. podkarpackie)
  • Jakie są godziny otwarcia firmy Fundacja Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza Godziny otwarcia to: Pn.-Nd.: 09:00-17:00
  • Jaki jest kontakt telefoniczny do firmy Fundacja Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza Kontakt telefoniczny to: 13 433 34 78
  • Jaki jest e-mail do firmy Fundacja Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza E-mail to: muzeum@bobrka.pl
  • Jaki jest NIP firmy Fundacja Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza NIP to: 6842377599
  • Jaki jest numer REGON firmy Fundacja Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza Numer REGON to: 371182210
  • Jakie są współrzędne geograficzne firmy Fundacja Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza Współrzędne geograficzne to: 49.6282983322531°N 21.69911332073°E